Të gjitha lajmet

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me punëtorët sportiv të rajoneve në afërsi të rrezikshme, pa mbrojtje, në kohën kur e tërë Kosova është izoluar për shkak të pandemisë botërore të coronavirusit.

Federata e Futbollit të Kosovës, ende nuk ka kumtuar asgjë, lidhur me zhvillimin e ndeshjes më të rëndësishme për momentin në historinë e saj.

Në anën tjetër, disa kilometra më larg, Federata e Futbollit të Maqedonisë thotë të ketë pranuar letrën nga UEFA-ja për ndeshjen e rëndësisë historike mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, ku është caktuar data e zhvillimit të saj të jetë më 4 qershor 2020.

Ndeshja që është dashur të zhvillohej më 26 mars 2020 për shkak të pandemisë është shtyer tashmë edhe zyrtarisht për datën 4 qershor 2020 me fillim prej orës 20:45 në Todor Proeski të Shkupit.

Maqedonia Veriore - Kosova është njëra gjysmëfinale e PlayOffit të Ligës D të Kombeve që trason rrugën drejt EURO 2020(1). Fituesi i kësaj gjysmëfinaleje do të ndeshet me fituesin e gjysmëfinales Gjeorgjia-Bellorusia më datën 9 qershor 2020. Fituesi i finales, siguron Kampionatin Evropian që është shtyer për vitin 2021.

mkdkos

VIDEO CONFERENCE

FFK-ja komunikon rezultatet e takimit me UEFA-në

Foto: FFK

17 March, 2020 @14:59

Nëpërmjet videolidhjes UEFA sot ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe…

LIGA E KOMBEVE

Maqedonia V - Kosova në qershor!

17 March, 2020 @14:45

Në pritje të konfirmimit zyrtar të UEFA-së, burime nga FSHF-ja kanë bërë të ditur se ndeshjet ndërkombëtare të muajit mars…

UEFA

Vendoset, EURO 2020 në 2021!

17 March, 2020 @13:52

Tashm është zyrtare, UEFA në mbledhjen e saj ka marrë vendim që EURO 2020 të mbahet vitin tjetër. Vendimi…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

THE TELEGRAPH

UEFA konsideron EURO 2020-shin për fundvit

14 March, 2020 @20:50

UEFA është duke konsideruar mundësinë që Kampionati Evropian EURO 2020 të zhvillohet në muajin dhjetor të këtij viti, e jo…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020