Të gjitha lajmet

LIVERPOOL 3-0 LEICESTER

Edhe i “lënduar”, Liverpool tregohet i fuqishëm për Leicesterin

Foto: premierleague.com

Edhe i “lënduar”, Liverpool tregohet i fuqishëm për Leicesterin


22 November, 2020 @22:24

Përkundër se kishte mungesa të theksuara para përballjes ndaj Leicesterit në formë, Liverpool është treguar i fuqishëm për të mposhtur kundërshtarin me rezultat bindës 3-0 [Evans 21ag, Jota 41, Firmino 86].

Pos Virgil Van Dijkut të lënduar më parë, pas ndeshjev të kombëtareve Liverpool mbeti edhe pa Trent Alexander-Arnoldin, Joe Gomezin dhe Jordan Hendersonin, ndërsa edhe Mohamed Salah mungoi pasi që rezultoi pozitiv me COVID-19.

TABELA AKTUALE

Disa intervenime tejet të mira të Kasper Schmeichelit nuk zgjuan nga gjumi lojtarët mysafirë dhe shpejt Liverpool mori epërsinë përmes një autogoli të Jonny Evansit.

Më pas Diogo Jota bëri rezultatin 2-0, kurse krejt në fund edhe braziliani Roberto Firmino shënoi për të përcaktuar rezultatin përfundimtar 3-0.

Fitorja, çon Liverpoolin në vend të dytë të tabelës me pikë të njëjta me Tottenhamin lider.


NORVEGJEZI

Odegaard prezantohet te Arsenali

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard prezantohet te Arsenali

27/01/21 @ 12:52

PARIS

PSG afër huazimit të Dele Allit

Premier League/Ligue 1/Transfere

PSG afër huazimit të Dele Allit

27/01/21 @ 00:19

WBA 0-5 CITY

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

Premier League

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

26/01/21 @ 23:53

FLET TUCHEL

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

Premier League

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

26/01/21 @ 20:08

PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

Premier League

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

26/01/21 @ 19:57

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

OLD TRAFFORD

Rashford i gatshëm për ndeshjen e ardhshme

Premier League

Rashford i gatshëm për ndeshjen e ardhshme

26/01/21 @ 15:34

ISH-BASHKËLOJTARI

Gerrard i zhgënjyer me shkarkimin e Lampardit

Premier League

Gerrard i zhgënjyer me shkarkimin e Lampardit

26/01/21 @ 14:36

CHELSEA

Zyrtare: Chelsea shkarkon Lampardin

Premier League

Zyrtare: Chelsea shkarkon Lampardin

25/01/21 @ 12:37

CHELSEA

Shkarkimi i Lampard, brenda ditës

Premier League

Shkarkimi i Lampard, brenda ditës

25/01/21 @ 12:20


Të gjitha lajmet nga Premier League