Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Edhe Leicester kërkon Muriqin

Edhe Leicester kërkon Muriqin

29 July, 2020 @15:45

Sipas njoftimeve të fundit nga mediat britanike, edhe Leicester City ka vënë në radar futbollistin e Kosovës, Vedat Muriqi.

Përkundër se Leicester City në radhët e veta ka sulmuesin më të mirë të Premier Leagues, Jamie Vardy, mosha e këtij të fundit bën që skuadra e Brendan Rodgers të mendojë për sulmues shtesë.

Milliyet në versionin online të saj ka bërë të ditur se pas performancave solide të treguara nga sulmuesi i Kosovës, Muriqi 26 vjeçar, Leicester City është duke shikuar mundësinë e transsferimit të tij nga Fenerbahçeja e Superligës turke në Premiership.

Muriqi

Përndryshe Muriqi, që te Fenerbahçe arriti në verën e kaluar prej Rizesporit, ka shënuar 17 gola dhe 6 asistime në elitën e futbollit turk.

Gjithashtu, ai ka qenë ndër shënuesit më të mirë të Kosovës në kualifikime për Kampionatin Evropian EURO 2020, duke shënuar 4 gola, prej të cilave dy ndaj reprezentacioneve më të forta të grupit, Anglisë dhe Çekisë.

PREMIER LEAGUE

United e Chelsea në top4, Watford e Bournemouth në Championship

26 July, 2020 @19:18

Është mbyllur plotësisht sezoni 2019/2020 në Premier League. Me kampionin që tash e sa kohë dihej, në xhiron e fundit…

CAKTOHEN DATAT

Premier League 20/21 nis në fundjavën e dytë të shtatorit

Foto: Liverpool/fb

24 July, 2020 @16:24

Para një ore, Premier League ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me klubet për datat e fillimit dhe…

PREMIER LEAGUE

Ylli i Liverpoolit duke festuar, shtëpia i plaçkitet

24 July, 2020 @13:49

Festa e titullit të Liveproolit, për yllin Fabinho ka kushtuar më shumë sesa për të tjerët. Derisa Fabinho ishte…

LIVERPOOL

Momenti historik i pritur për 3 dekada

Foto: Liverpool/fb

22 July, 2020 @23:55

Liverpool përfundimisht ka ngritur trofeun e kampionit të Premier Leagues sonte, pas fitores ndaj Chelseat 5-3. Ekipi nga…

LIVERPOOL 5-3 CHELSEA

Tetëgolësh në Anfield, për trofeun dhe dramën për Champions

Foto: premierleague.com

22 July, 2020 @23:35

Liverpool ka arritur të shënojë fitore në një ndeshje krejtësisht të hapur dhe me plotë gola ndaj Chelseat 5-3 [Keita…

Të gjitha lajmet nga Premier League