Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U19

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë


12 October, 2021 @16:58

Tri humbje në po aq ndeshje për Kosovën U19 në grupin e fazës së parë kualifikuese drejt Kampionatit Evropian.

Pas humbjeve nga Norvegjia U19 dhe Gjeorgjia U19, sot Kosova U19 u mposht nga Uellsi U19, për ta mbyllur kështu grupin me 0 pikë.

FORMACIONET STARTUESE

Ndeshja e sotme ndaj Uellsit u mbyll me rezultatin përfundimtar 0-3, e golat e uellsianëve u shënuan nga Hughes (16’, 57’) dhe Harris (45+3’).

Krahas tri humbjeve, Kosova U19 këtë grup e ka mbyllur pa e shënuar asnjë gol, ndërkohë që dy vendet e para të grupit i morën Gjeorgjia e Norvegjia.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova