Të gjitha lajmet

PREMIER LIGA

Edhe rusët rinisin në qershor

Edhe rusët rinisin në qershor

16 May, 2020 @0:04

Premier Liga e futbollit rus ka përcaktuar datën e 21 qershorit për rifillim të stinorit atje.

E ndërprerë më 17 mars për shkak të pandemisë coronavirus, Premier Liga dhe liga e dytë ruse do të rifillojnë më 21 qershor dhe fundi i tyre është paraparë për 22 korrik.

Sa i përket rregullave, çdo ekip do të ketë të drejtë të bëj nga 5 zëvendësime, ndërsa ndeshjet luhen pa shikues.

Kupa ruse do të luhet gjithashtu, ku finalja është përcaktuar për 25 korrik.

PRO LEAGUE

Stinori i anuluar, Belgjika shpall kampionin

Foto: clubbrugge.be

15 May, 2020 @23:27

Një muaj më parë, më saktë të parët ndër dhjetë ligat më të forta të Evropës, belgët anuluan stinorin 2019/20.…

TORCIDA

KFF Mitrovica shembull i ekipit të femrave, edhe e licensuar edhe pagat e rregullta

Foto: FFK

15 May, 2020 @1:12

Klubi i futbollit të femrave Mitrovica është shembull sa i përket organizimit jo vetëm në futbollin femror, por edhe koxha…

MEDIA TALK

Fenerbahçe përcekton çmimin e Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

13 May, 2020 @0:40

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është futbollisti më i përfolur i reprezentacionit për një transfer të mundshëm gjatë kësaj vere.…

COMMENT

Zlatan: Mësoni se si duhet të luani me fituesin

12 May, 2020 @11:10

Ylli suedez i futbollit Zlatan Ibrahimovic pasi që ka parë edhe epizodet 7-8 të filmit dokumentar “The Last Dance” me…

NË GJILAN

Gjilani reagon, insiston vazhdimin dhe daljen në gara evropiane

11 May, 2020 @12:40

Skuadra e Gjilanit ka reaguar para pak çastes nga llogaria e saj në Facebook për të bërë të ditur publikisht…

Të gjitha lajmet nga International