Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAMPIONI MBETET PA TRAJNER

Edi Martini dorëhiqet, Teuta në kërkim të trajnerit

Edi Martini dorëhiqet, Teuta në kërkim të trajnerit


27 November, 2021 @12:05

Trajneri i deritashëm i Teutës së Durrësit, Edi Martini, ka dhënë dorëheqje mbrëmë nga detyra e tij si shef i shtabit teknik, ndërsa klubi durrësak ka pranuar dorëheqjen e tij sot - duke zyrtarizuar kështu ndarjen me marrëveshje mes palëve.

Shkodrani Martini qëndroi gati dy vite të plota te Teuta, derisa në sezonin e fundit e bëri kampion, duke e lënë pas Vllazninë e Tomas Brdaricit, që shkëlqente gjatë pjesës më të madhe të stinorit.

“Pas humbjes me Partizanin kam marrë të gjitha përgjegjësitë dhe i kam kërkuar presidentit Hasanbelliu, dorëheqjen time,” ka shkruar ndër të tjera Martini në njoftimin e tij, duke falenderuar me emra stafin e tij, kryesinë por edhe tifozët durrësak përgjatë sukseseve që kaluan në këto vitet e fundit.

Martini fitoi me Teutën Kupën, Superkupën dy herë, titullin kampion në Superiore, ndërsa garoi në UEFA Ligën e Konferencës për të kaluar një raund kualifikues.

“Falenderojmë trajnerin Edi Martini për gjithçka që ka bërë për ekipin tonë. I urojmë shumë suksese në të ardhmen,” ka shkruar njoftimi i klubit kampion aktual të Shqipërisë sot.

Martini kishte zëvendësuar në postin e trajnerit në dhjetor të vitit 2019 ish-trajnerin e Lirisë së Prizrenit, Bledi Shkëmbi, që tash drejton Dinamon e Tiranës.


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore