Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BBC SPORT

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare


23 August, 2021 @22:34

Skuadrat e Premier Ligës janë duke shqyrtuar mundësinë për mos lirimin e futbollistëve të ekipeve përkatëse për të qenë pjesë e kombëtareve përgjatë ndeshjeve kualifikuese të shtatorit.

Kjo, sipas BBC Sport, pasi që ekipet angleze nuk dëshirojnë të rrezikojnë futbollistët e tyre të jenë pjesë e mundësisë së infektimit me COVID-19, që ka të bëj veçanërisht me shtetet që janë në zonë të kuqe të infektimeve.

Karantimi në Britani të Madhe do t’i detyrojë të gjithë futbollistët që shkojnë në kualifikueset e shtatorit të jenë në izolim dhjetë ditor. E kjo do të thotë që ata dot ë mund të mungojnë në së paku një, e ndoshta edhe në dy ndeshje të Premier Ligës.

Mo Salah

Liverpool veçse i ka dërguar letër Federatës së Egjiptit për mos lirimin e Mohamed Salah, si dhe Federatës së Brazilit për mos lirimin e treshes Fabinho, Alisson dhe Firmino, duke i kërkuar falje dhe duke i treguar arsyet e lartëcekura.

Në anën tjetër, Liverpool gjithashtu ka shkruar se është i lumtur që Salah do të luaj në Gabon, që nuk është në listë të shteteve të kuqe sikurse Egjipti!

Në anën tjetër, Brazili që ka nëntë lojtarët që luajnë në Premier Ligë do të luajë ndaj Argjentinës, Kilit dhe Perusë në kualifikimet për Botëror që zhvillohen në shtator. Të gjitha këto shtete janë në listë të kuqe të Britanisë së Madhe.

Nëse të gjitha skuadrat e Premier Ligës bashkohen në këtë vendim dhe nëse Kosova kalon në listë të kuqe të Britanisë së Madhe, atëherë edhe futbollisti më i dalluar i Kosovës Milot Rashica do të mund të mungojë në përballjet e shtatorit, ku Kosova është mysafire e Gjeorgjisë dhe pret Greqinë e Spanjën.


PRISHTINA

Leotrim Krasniqi rikthehet te Prishtina

FFK Superliga

Leotrim Krasniqi rikthehet te Prishtina

23/08/21 @ 21:06

LLAPI

Sunaj Keqi ndahet me Llapin

FFK Superliga

Sunaj Keqi ndahet me Llapin

23/08/21 @ 20:49

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (1)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (1)

23/08/21 @ 20:05

BAYERN

Në mëngjes, e sigurojnë edhe për 4 vite

Bundesliga/Transfere

Në mëngjes, e sigurojnë edhe për 4 vite

23/08/21 @ 09:52

OLYMPIQUE LYON

Juninho pret Shaqirin te Lyon

Premier League/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Juninho pret Shaqirin te Lyon

23/08/21 @ 09:45

LEVANTE 3-3 REAL MADRID

Karton i kuq, mbrojtësi portier, Vinicius shpëton pikën për Realin

La Liga

Karton i kuq, mbrojtësi portier, Vinicius shpëton pikën për Realin

23/08/21 @ 00:03

SPANJA

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

20/08/21 @ 12:08

DATA E SHITJES

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

19/08/21 @ 17:43

DUELET E SHTATORIT

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

19/08/21 @ 17:34

LISTA E LOJTARËVE

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja/International

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

17/08/21 @ 11:41

HELVETIKËT

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Kualifikimet për Botëror/International/Transfere

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

09/08/21 @ 12:38

NATI

Zvicra në kërkim të selektorit

Kualifikimet për Botëror/Liga e Kombeve/Ligue 1/International/Transfere

Zvicra në kërkim të selektorit

28/07/21 @ 01:17

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror