Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OLYMPIQUE LYON

Juninho pret Shaqirin te Lyon

Juninho pret Shaqirin te Lyon


23 August, 2021 @9:45

Lyon ka zyrtarizuar mbrëmë vonë marrëveshjen me Liverpoolin për të siguruar shërbimet e Xherdan Shaqirit.

“Olympique Lyon është i kënaqur që më në fund ka arritur marrëveshje me Liverpoolin për të transferuar mesfushorin e Zvicrës, Xherdan Shaqiri, që ishte pjesë kyqe e shtetit të tij në EURO,” ka shkruar njoftimi i Lyonit sot.

Shaqiri 29-vjeç ka 96 paraqitje për Zvicrën dhe është pjesëmarrës në tri kampionate botërore (2010, 2014, 2018) si dhe dy evropiane (2016, 2021), ndërsa së fundi i ndihmoi ekipit që të eliminojë Francën!

“Ai konsiderohet si njëri ndër lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave të Zvicrës, bashkë me Alex Frei dhe Stephane Chapuisat,” ka vazhduar më tej lavdatat Lyon për lojtarin e ri të ekipit.

Ndërsa arritja e Shaqirit në Lyon do të pritet dhe shoqërohet nga legjenda e klubit lionez, Juninho, kurse transferi përfundon pasi që të kryhen testet mjekësore të hënën, bashkë me formalitetet tjera.

Sa i kushtoi Shaqiri Lyonit?


LEVANTE 3-3 REAL MADRID

Karton i kuq, mbrojtësi portier, Vinicius shpëton pikën për Realin

La Liga

Karton i kuq, mbrojtësi portier, Vinicius shpëton pikën për Realin

23/08/21 @ 00:03

SUPERLIGA TURKE

Ozil asiston, Fenerbahçe fiton në minutat e fundit

International

Ozil asiston, Fenerbahçe fiton në minutat e fundit

23/08/21 @ 00:02

NDËRPREHET NDESHJA

Kaos në Nice! Tifozët në fushë, ndërpritet ndeshja

Ligue 1

Kaos në Nice! Tifozët në fushë, ndërpritet ndeshja

22/08/21 @ 23:33

ROMA 3-1 FIORENTINA

Dy të kuqe, Mourinho e nis me fitore

Serie A

Dy të kuqe, Mourinho e nis me fitore

22/08/21 @ 22:49

PODUJEVË

Zhdrella ndahet me Llapin

FFK Superliga/Transfere

Zhdrella ndahet me Llapin

22/08/21 @ 22:22

KONYA 2-1 ISTANBUL

Cikalleshi përsëri vendimtar, shënon për fitore

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Cikalleshi përsëri vendimtar, shënon për fitore

22/08/21 @ 22:03

ATLETICO 1-0 ELCHE

Kampioni s’gabon, dy ndeshje dy fitore

La Liga

Kampioni s’gabon, dy ndeshje dy fitore

22/08/21 @ 21:56

XHERDAN SHAQIRI

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

Premier League/Ligue 1/Transfere

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

22/08/21 @ 21:43

CITY - NORWICH

Rashica 90 minuta, Norwich deklasohet nga kampioni

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 90 minuta, Norwich deklasohet nga kampioni

21/08/21 @ 17:52

LIVERPOOL - BURNLEY

Fitore në Anfield, Liverpooli merr pikët e plota

Premier League

Fitore në Anfield, Liverpooli merr pikët e plota

21/08/21 @ 15:22

11-SHET

Rashica startues kundër kampionit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica startues kundër kampionit

21/08/21 @ 15:06

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

20/08/21 @ 17:25

EMIRATES

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

20/08/21 @ 09:31

LEEDS UNITED

Kontratë e re për Patrick Bamford

Premier League

Kontratë e re për Patrick Bamford

19/08/21 @ 18:21

EMIRATES

Arsenal kompleton Odegaardin

Premier League/La Liga/Transfere

Arsenal kompleton Odegaardin

19/08/21 @ 15:05

TURKU NË WATFORD

Watford merr turkun Tufan

Premier League/International/Transfere

Watford merr turkun Tufan

19/08/21 @ 14:34

ABRAHAM

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

Premier League/Serie A/Transfere

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

17/08/21 @ 12:18


 
Të gjitha lajmet nga Premier League