Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ROMA 3-1 FIORENTINA

Dy të kuqe, Mourinho e nis me fitore

Dy të kuqe, Mourinho e nis me fitore


22 August, 2021 @22:49

Jose Mourinho ia ka nisur me fitore aventurës së tij romake, pasi që ekipi i tij Roma mposhti Fiorentinën 3-1 [Mkhitaryan 26, Veretout 64, 79 - Milenkovic 60].

Dy kartona të kuq u dhanë në përballje, derisa Fiorentina mbeti pa portierin Bartlomej Dragowski në minutën e 17, ndërsa Roma pa Nicolo Zaniolon në minutën e 52 të ndeshjes (dy të verdha).

Abraham

Roma kishte marrë epërsinë herët, por Fiorentina barazoi në minutën e 60. Francezi Jordan Veretout ktheu ndeshjen në të mirë të romakëve, për t’ia dhënë fitoren me dy gola dallim në fund.

Marash Kumbulla nuk u fut fare në lojë nga Mourinho sonte te Roma, ndërsa debutoi nga minuta e parë anglezi Tammy Abraham, që luajti për 69 minuta dhe bëri dy asistime për ekipin e tij.


PODUJEVË

Zhdrella ndahet me Llapin

FFK Superliga/Transfere

Zhdrella ndahet me Llapin

22/08/21 @ 22:22

KONYA 2-1 ISTANBUL

Cikalleshi përsëri vendimtar, shënon për fitore

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Cikalleshi përsëri vendimtar, shënon për fitore

22/08/21 @ 22:03

ATLETICO 1-0 ELCHE

Kampioni s’gabon, dy ndeshje dy fitore

La Liga

Kampioni s’gabon, dy ndeshje dy fitore

22/08/21 @ 21:56

BAYERN 3-2 KOLN

Gnabry ia sjell fitoren e parë Bayernit

Bundesliga

Gnabry ia sjell fitoren e parë Bayernit

22/08/21 @ 21:50

XHERDAN SHAQIRI

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

Premier League/Ligue 1/Transfere

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

22/08/21 @ 21:43

UDINESE 2-2 JUVENTUS

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

Serie A

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

22/08/21 @ 21:30

TRAJNERI I BALLKANIT

Isufi: Dy gabime, pësuam dy herë

FFK Superliga

Isufi: Dy gabime, pësuam dy herë

22/08/21 @ 21:16

TRAJERI I DUKAGJINIT

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë

FFK Superliga

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë

22/08/21 @ 21:10

UDINESE 2-2 JUVENTUS

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

Serie A

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

22/08/21 @ 21:30

TORINO - ATALANTA

Vojvoda e Berisha në bankë, Piccoli i sjellë 3 pikë Atalantës

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda e Berisha në bankë, Piccoli i sjellë 3 pikë Atalantës

21/08/21 @ 23:50

EMPOLI - LAZIO

Bajrami asiston, Muriqi 8 minuta

Serie A

Bajrami asiston, Muriqi 8 minuta

21/08/21 @ 23:38

INTER 4-0 GENOA

Hakan dhe Dzeko debutojnë me gol e asist në fitore

Serie A

Hakan dhe Dzeko debutojnë me gol e asist në fitore

21/08/21 @ 20:34

FORMACIONET STARTUESE

Duel shqipesh, 3 startues në Empoli-Lazio

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Duel shqipesh, 3 startues në Empoli-Lazio

21/08/21 @ 20:06

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

20/08/21 @ 17:25

JOSE MOURINHO

Mou: Jo lehtë, jemi solid!

Conference League/Serie A

Mou: Jo lehtë, jemi solid!

20/08/21 @ 09:48

LAZIO

Pedro, bashkëlojtar i ri i Muriqit te Lazio

Serie A/Transfere

Pedro, bashkëlojtar i ri i Muriqit te Lazio

19/08/21 @ 13:25

BIANCONERI

Locatelli në teste mjekësore, para se të bëhet juventin

Serie A/Transfere

Locatelli në teste mjekësore, para se të bëhet juventin

18/08/21 @ 09:41

ABRAHAM

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

Premier League/Serie A/Transfere

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

17/08/21 @ 12:18


 
Të gjitha lajmet nga Serie A