Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJERI I DUKAGJINIT

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë


22 August, 2021 @21:10

Dukagjini ka arritur të ndalë Ballkanin sot në Suharekë, duke barazuar 2-2 edhe pse dy herë ishin në disavantazh.

Trajneri i klinasve, Armend Dallku, ka thënë se ekipi i tij nuk është turist në Superligë dhe do t’i shkaktojnë telashe të gjitha ekipeve nëse luajnë si sot.

“Nuk ishte maksimumi ynë pasi mbetëm me një lojtar më pak në fushë. Jam i kënaqur me angazhim të lojtarëve, ndërsa për ne kjo pikë është e rëndësishme pasi që është ndeshja e parë e stinorit. Shpresoj të vazhdojmë kështu dhe ta kemi intensitetin e njëjtë edhe në përballjet tjera. Në secilën ndeshje do të luajmë për fitore sepse nuk jemi turistë në Superligë,” ka thënë Dallku pas ndeshjes.

Dukagjini i Klinës është rikthyer pas shumë vitesh në Superligë. Ata arritën që të kalojnë dy pengesa për të siguruar elitën, ndërsa që nuk ishin befasi vjet tregon edhe fakti që arritën edhe finalen e Kupës së Kosovës, të cilën e humbën krejt në fund.


TRAJNERI I MALISHEVËS

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet

FFK Superliga

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet

22/08/21 @ 21:04

TRAJENRI I PRISHTINËS

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

FFK Superliga

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

22/08/21 @ 20:58

XHIRO 1

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

FFK Superliga

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

22/08/21 @ 19:07

BALLKANI - DUKAGJINI

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

FFK Superliga

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

22/08/21 @ 19:04

MALISHEVA - PRISHTINA

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin

FFK Superliga

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin

22/08/21 @ 18:55

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

FFK Superliga

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

22/08/21 @ 16:08

TRAJNERI I MALISHEVËS

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet

FFK Superliga

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet

22/08/21 @ 21:04

TRAJENRI I PRISHTINËS

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

FFK Superliga

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

22/08/21 @ 20:58

XHIRO 1

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

FFK Superliga

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

22/08/21 @ 19:07

BALLKANI - DUKAGJINI

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

FFK Superliga

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

22/08/21 @ 19:04

MALISHEVA - PRISHTINA

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin

FFK Superliga

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin

22/08/21 @ 18:55

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

FFK Superliga

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

22/08/21 @ 16:08

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Malisheva-Prishtina

FFK Superliga

11-shet startuese: Malisheva-Prishtina

22/08/21 @ 15:49

BALLKANI - DUKAGJINI

Ballkani e Dukagjini përballen në Suharekë

FFK Superliga

Ballkani e Dukagjini përballen në Suharekë

22/08/21 @ 09:09

MALISHEVA - PRISHTINA

Dueli historik i Malishevës ndaj kampionit

FFK Superliga

Dueli historik i Malishevës ndaj kampionit

22/08/21 @ 09:00

PAS NDESHJES

Batatina: Duhet të marrim masa

FFK Superliga

Batatina: Duhet të marrim masa

21/08/21 @ 21:05


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga