Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I MALISHEVËS

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet


22 August, 2021 @21:04

Trajneri i Malishevës, Arsim Thaqi, ka qenë i zhgënjyer pas ndeshjes, ku ekipi i tij në fund pësoi gol për të mbetur pa tri pikë nga ndeshja e parë e stinorit dhe u detyruan të kënaqen me një në fund.

Prishtina barazoi në fund të ndeshjes ndaj Malishevës, që kishte kaluar në epërsi me një gol të bukur të Hasan Hysenit, që paraboloi Eglant Haxhon.

“Kemi merituar më shumë se një pikë. Kishim shumë raste, por gjithsesi jam i kënaqur me angazhimin e ekipit. Lojtarët i përgëzoj pasi që nëse luajmë kështu, do t’i qesim telashe të gjitha skuadrave. Ekipi tregoi karakter por në fund Prishtina shfrytëzoi një mundësi për të barazuar. E dhimbshme që nuk shfrytëzuam rastet, do t’i merrnim pikët e plota,” ka thënë Thaqi pas ndeshjes.

Malisheva debutuese në Superligë, ka marrë pikë të madhe ndaj kampionit aktual sot, ndërsa me lojë tregoi se meritoi tri pikët. Gjithsesi ekipi i ri i elitës do të tentojë të fitojë në përballjen e radhës, duke i shkuar si mysafir Ulpianës në Lipjan.


TRAJENRI I PRISHTINËS

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

FFK Superliga

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

22/08/21 @ 20:58

XHIRO 1

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

FFK Superliga

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

22/08/21 @ 19:07

BALLKANI - DUKAGJINI

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

FFK Superliga

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

22/08/21 @ 19:04

MALISHEVA - PRISHTINA

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin

FFK Superliga

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin

22/08/21 @ 18:55

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

FFK Superliga

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

22/08/21 @ 16:08

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Malisheva-Prishtina

FFK Superliga

11-shet startuese: Malisheva-Prishtina

22/08/21 @ 15:49

TRAJENRI I PRISHTINËS

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

FFK Superliga

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

22/08/21 @ 20:58

XHIRO 1

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

FFK Superliga

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

22/08/21 @ 19:07

BALLKANI - DUKAGJINI

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

FFK Superliga

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

22/08/21 @ 19:04

MALISHEVA - PRISHTINA

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin

FFK Superliga

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin

22/08/21 @ 18:55

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

FFK Superliga

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

22/08/21 @ 16:08

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Malisheva-Prishtina

FFK Superliga

11-shet startuese: Malisheva-Prishtina

22/08/21 @ 15:49

BALLKANI - DUKAGJINI

Ballkani e Dukagjini përballen në Suharekë

FFK Superliga

Ballkani e Dukagjini përballen në Suharekë

22/08/21 @ 09:09

MALISHEVA - PRISHTINA

Dueli historik i Malishevës ndaj kampionit

FFK Superliga

Dueli historik i Malishevës ndaj kampionit

22/08/21 @ 09:00

PAS NDESHJES

Batatina: Duhet të marrim masa

FFK Superliga

Batatina: Duhet të marrim masa

21/08/21 @ 21:05

PAS NDESHJES

Munishi nuk jep deklaratë pas barazimit

FFK Superliga

Munishi nuk jep deklaratë pas barazimit

21/08/21 @ 20:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga