Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALISHEVA - PRISHTINA

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin

FOTO / Malisheva

Malisheva dorëzohet në fund, Bekteshi shpëton kampionin


22 August, 2021 @18:55

Një debutim mjaft i mirë për Malishevën në elitën e futbollit kosovar!

Në ndeshjen debutuese në Superligë, Malisheva ishte shumë pranë fitores ndaj kampiones në fuqi të Kosovës, Prishtinës, por për fat të keq të malishevasve, mysafirët me përvojë e gjetën barazimin krejt në fund të ndeshjes.

Takimi i zhvilluar sot në “Liman Gegaj” të Malishevës përfundoi 1-1 (Hasan Hyseni 13’ / Leotrim Bekteshi 90+3’), rezultat i cili i detyron skuadrat t’i ndajnë pikët.

Golin historik të Malishevës në Superligë e shënoi Hasan Hyseni në minutën e 13’, gol i cili erdhi pas një gabimi të Kristi Vangjelit në mbrojtjen mysafire.

a

TABELA AKTUALE

Edhe pse goli erdhi shumë herët, Malisheva e menaxhoi mjaft mirë pjesën e mbetur të ndeshjes, deri krejt në fund të ndeshjes, kur Leotrim Bekteshi i mysafirëve shënoi me kokë pas një krosimi të ardhur nga ndërprerja dhe kështu ia siguroi një pikë skuadrës së tij.

Xhiron e ardhshme, Malisheva i shkon Ulpianës, kurse Prishtina e pret Ballkanin në kryeqytet.


SHKËLQIMI I RASHANIT

Super Elbasan Rashani ndal Lyonin

Përfaqësuesja/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Super Elbasan Rashani ndal Lyonin

22/08/21 @ 15:05

BALLKANI - DUKAGJINI

Ballkani e Dukagjini përballen në Suharekë

FFK Superliga

Ballkani e Dukagjini përballen në Suharekë

22/08/21 @ 09:09

MALISHEVA - PRISHTINA

Dueli historik i Malishevës ndaj kampionit

FFK Superliga

Dueli historik i Malishevës ndaj kampionit

22/08/21 @ 09:00

BILBAO - BARCELONA

Depay shpëton Barçën nga humbja, s’ka minuta për Manaj

La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Depay shpëton Barçën nga humbja, s’ka minuta për Manaj

22/08/21 @ 00:05

TORINO - ATALANTA

Vojvoda e Berisha në bankë, Piccoli i sjellë 3 pikë Atalantës

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda e Berisha në bankë, Piccoli i sjellë 3 pikë Atalantës

21/08/21 @ 23:50

EMPOLI - LAZIO

Bajrami asiston, Muriqi 8 minuta

Serie A

Bajrami asiston, Muriqi 8 minuta

21/08/21 @ 23:38

SUPERLIGA TURKE

Ozil asiston, Fenerbahçe fiton në minutat e fundit

FFK Superliga

Ozil asiston, Fenerbahçe fiton në minutat e fundit

23/08/21 @ 00:02

PODUJEVË

Zhdrella ndahet me Llapin

FFK Superliga/Transfere

Zhdrella ndahet me Llapin

22/08/21 @ 22:22

TRAJNERI I BALLKANIT

Isufi: Dy gabime, pësuam dy herë

FFK Superliga

Isufi: Dy gabime, pësuam dy herë

22/08/21 @ 21:16

TRAJERI I DUKAGJINIT

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë

FFK Superliga

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë

22/08/21 @ 21:10

TRAJNERI I MALISHEVËS

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet

FFK Superliga

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet

22/08/21 @ 21:04

TRAJENRI I PRISHTINËS

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

FFK Superliga

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

22/08/21 @ 20:58

XHIRO 1

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

FFK Superliga

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

22/08/21 @ 19:07

BALLKANI - DUKAGJINI

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

FFK Superliga

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

22/08/21 @ 19:04

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

FFK Superliga

11-shet startuese: Ballkani-Dukagjini

22/08/21 @ 16:08

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Malisheva-Prishtina

FFK Superliga

11-shet startuese: Malisheva-Prishtina

22/08/21 @ 15:49


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga