Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALISHEVA - PRISHTINA

Dueli historik i Malishevës ndaj kampionit

Dueli historik i Malishevës ndaj kampionit


22 August, 2021 @9:00

Sot Malisheva për herë të parë në histori të klubit do të luajë në Superligë.

Malisheva do të takohet me kampionen aktuale të Superligës së Kosovës, Prishtinën.

Prishtina pas humbjes ndaj Llapit në Superkupë, kërkon një start me 3 pikë në Superligë, në anën tjetër Malisheva ditë më parë u përforcua me 5 futbollist dhe dëshiron ta befasojë Prishtinën.

Ndeshja luhet nga ora 17:00 në stadiumin Liman Gegaj në Malishevë. Gjyqtari kryesor në këtë ndeshje do të jetë Shpëtim Murtezi, derisa në krye të VAR-it është Valbon Hoxha.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga