Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

XHERDAN SHAQIRI

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit


22 August, 2021 @21:43

Lyon, që ende s’ka shënuar asnjë fitore në Ligue 1 edhe pas tri xhirove të zhvilluara, pritet që të këndellet me ardhjen e zviceranit me origjinë nga Kosova, Xherdan Shaqiri.

Sipas BBC Sport, Liverpool është pajtuar të pranojë 12 milionë euro nga ekipi francez, që sot u ndalë nga sulmuesi i Kosovës Elbasan Rashani, për t’ia dhënë Shaqirin.

Futbollisti 29-vjeçar që kishte ardhur te Liverpool në vitin 2018 ka pasur një EURO 2020 shumë të mirë këtë verë, ndërsa në stinorin e kaluar ka nisur vetëm në pesë ndeshje të Premier Ligës nën drejtimin e Jurgen Kloppit.

Ish-futbollisti i Interit dhe Bayernit ka fituar Ligën e Kampionëve dhe titullin kampion në Angli me Liverpoolin përgjatë viteve sa qëndroi aty.

Ai bëhet lojtari i dytë i Liverpoolit që largohet nga klubi për të qenë pjesë e Ligue 1, pas holandezit Georginio Wijnaldum që shkoi drejt PSG-së.


UDINESE 2-2 JUVENTUS

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

Serie A

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

22/08/21 @ 21:30

TRAJNERI I BALLKANIT

Isufi: Dy gabime, pësuam dy herë

FFK Superliga

Isufi: Dy gabime, pësuam dy herë

22/08/21 @ 21:16

TRAJERI I DUKAGJINIT

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë

FFK Superliga

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë

22/08/21 @ 21:10

TRAJNERI I MALISHEVËS

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet

FFK Superliga

Thaqi: E dhimbshme të mos shfrytëzohen rastet

22/08/21 @ 21:04

TRAJENRI I PRISHTINËS

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

FFK Superliga

Ramadani: Morrëm më shumë se që merituam

22/08/21 @ 20:58

XHIRO 1

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

FFK Superliga

Pas xhiros së parë, vetëm një skuadër 3 pikë

22/08/21 @ 19:07

BALLKANI - DUKAGJINI

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

FFK Superliga

Dukagjini merr pikë në Suharekë, Isufi debuton me barazim

22/08/21 @ 19:04

CITY - NORWICH

Rashica 90 minuta, Norwich deklasohet nga kampioni

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 90 minuta, Norwich deklasohet nga kampioni

21/08/21 @ 17:52

LIVERPOOL - BURNLEY

Fitore në Anfield, Liverpooli merr pikët e plota

Premier League

Fitore në Anfield, Liverpooli merr pikët e plota

21/08/21 @ 15:22

11-SHET

Rashica startues kundër kampionit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica startues kundër kampionit

21/08/21 @ 15:06

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

20/08/21 @ 17:25

EMIRATES

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

20/08/21 @ 09:31

LEEDS UNITED

Kontratë e re për Patrick Bamford

Premier League

Kontratë e re për Patrick Bamford

19/08/21 @ 18:21

EMIRATES

Arsenal kompleton Odegaardin

Premier League/La Liga/Transfere

Arsenal kompleton Odegaardin

19/08/21 @ 15:05

TURKU NË WATFORD

Watford merr turkun Tufan

Premier League/International/Transfere

Watford merr turkun Tufan

19/08/21 @ 14:34

ABRAHAM

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

Premier League/Serie A/Transfere

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

17/08/21 @ 12:18

ARSENAL

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal

16/08/21 @ 19:13


 
Të gjitha lajmet nga Premier League