Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NDËRPREHET NDESHJA

Kaos në Nice! Tifozët në fushë, ndërpritet ndeshja

Kaos në Nice! Tifozët në fushë, ndërpritet ndeshja


22 August, 2021 @23:33

Dhunë dhe trazira në rivierën franceze sonte, derisa ndeshja e Ligue 1 ndërmjet Nice dhe Marseille u ndërpre, pasi që u bë kaos i vërtetë.

Dimitri Payet, thuhet të jetë qëlluar nga një mjet plasës që erdhi prej tifozërisë së Nice. Kurse lojtari i Marseille ia ktheu tifozërisë. Fusha u pushtua nga tifozëria ndërsa nuk mungoi edhe dhuna.

Trajneri i Marseille Jorge Sampaoli gjithashtu humbi veten dhe filloi të sulmojë, për tu ndalë nga Payet. Derisa rojet e stadiumit u afruan për të qetësuar situatën, tifozët kërcyen nga tribunat në fushë për tu konfrontuar me lojtarët, me ç‘rast ndeshja u ndërpre.

Deri atëherë, Kasper Dollberg i kishte dhënë avantazhin Nices, për 1-0.


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1