Të gjitha lajmet

TRANSFER

Enis Zabërgja transferohet në Ligën e Parë

Enis Zabërgja transferohet në Ligën e Parë

14 January, 2020 @15:54

Një emër shumë i njohur i futbollit kosovar, futbollisti Enis Zabërgja, karrierën e tij futbollistike do ta vazhdojë në Ligën e Parë të Kosovës.

Zabërgja sot është zyrtarizuar si futbollist i KEK-ut, skuadër kjo që këtë vit garon në Ligën e Parë të Kosovës-

TABELA AKTUALE

Te KEK-u Zabërgja u transferua nga skuadra e Llapit, ndërkohë që përveç Zabërgjes, KEK-u gjatë afatit kalimtar dimëror transferoi edhe Bler Thaçin dhe Atdhe Grajqevcin.

KF DUKAGJINI

Dukagjini prezanton dy përforcime

Foto: KF Dukagjini

13 January, 2020 @20:06

Lëvizje edhe te Dukagjini i Klinës. Skuadra në fjalë sot ka prezantuar dy përforcime, të cilat do ta tentojnë ta…

KONFIRMIMI I FFK-së

FFK njeh Kuvendin e 16 dhjetorit te Liria

TOPSPORTI/ Arkiv

6 January, 2020 @20:37

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka lëshuar një konfirmim sot, 6 janar 2020, duke bërë të ditur se njeh…

PËRFORCIM ME PËRVOJË NË MESFUSHË

Arbëria merr Flamur Shalën nga Drenasi

Foto: KFArberia/fb

6 January, 2020 @19:52

Skuadra e Arbërisë që po mëton Superligën për herë të parë në histori të klubit, ka zyrtarizuar përforcimin e parë…

TE TROFTAT

Istogu rikthen Erjon Qetën

Foto: KFIstogu/fb

6 January, 2020 @18:12

Skuadra e Istogut që garon në Ligë të Parë të Kosovës ka bërë të ditur zyrtarisht se ka rikhtyer në…

8 DITË AFAT ANKESE

Disiplinorja përjashton Arianit Ahmetin nga FFK-ja

18 December, 2019 @11:05

Përmes një njoftimi të lëshuar nga Komisioni Disiplinor i FFK-së, është bërë e ditur se Arianit Ahmeti, është përjashtuar nga…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë