Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MANCHESTER UNITED

Eriksen dhe Malacia, pranë zyrtarizimit

Eriksen dhe Malacia, pranë zyrtarizimit


4 July, 2022 @19:19

Epoka e transfereve të Erik ten Hag te Manchester United do të fillojë me dy lojtarë me të kaluar në futbollin holandez.

Mesfushori i mirënjohur danez Christian Eriksen dhe mbrojtësi i majtë holandez Tyrell Malacia do të jenë dy përforcimet e para të Manchester United për këtë afat kalimtar.

I pari do të nënshkruajë kontratë 3-vjeçare si lojtar i lirë, kurse i dyti do të transferohet për 15+2 milionë paund anglez nga Feyenoordi holandez.

Pas tyre, Manchester United pritet të përforcohet edhe me 2-3 lojtarë të tjerë, ndërkohë që në qendër të vëmendjes vazhdon të mbetet Cristiano Ronaldo pas spekulimeve të fundit për një largim të mundshëm të tij.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League