Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STARTUESIT NË FINALE

FA Cup finalja: 11-shet startuese Chelsea-Liverpool

FA Cup finalja: 11-shet startuese Chelsea-Liverpool


14 May, 2022 @16:17

Kupa e radhës FA, e 150-ta në histori me radhë, nis prej orës 17:45, ndërsa takohen ekipet që drejtohen nga trajnerët gjermanë, Chelsea dhe Liverpool.

Chelsea i drejtuar nga Thomas Tuchel do të nis me këtë 11-she finalen:

CHELSEA: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Kovacic, Marcos Alonso; Mount, Pulisic; Lukaku.

Ndërsa Liverpool i drejtuar nga Jurgen Klopp do të nis ndeshjen me këta lojtarë:

LIVERPOOL: Alisson; Alexander-Arnold, Van Dijk, Konate, Robertson; Thiago, Keita, Henderson; Mane, Diaz, Salah.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League