Të gjitha lajmet

VETON TUSHA

Tusha: Falenderoj trajnerin për besimin, golin e dëshiroja shumë

Tusha: Falenderoj trajnerin për besimin, golin e dëshiroja shumë


20 January, 2021 @22:43

Futbollisti i ri kosovar, Veton Tusha, sot përjetoi një debutim ëndrrash.

Talenti 18 vjeçar i cili vetëm 5 ditë më parë kishte nënshkruar kontratë profesionale me Denizlisporin, sot debutoi me gol kundër gjigantit turk, Galatasaray.

Tusha pas ndeshjes e falenderoi trajnerin për mundësinë e dhënë, duke shtuar se ndjehet i lumtur që luan përkah sulmuesit me përvojë Hugo Rodallega, i cili ka luajtur më parë edhe në Premier League.

“Dua ta falenderoj shumë trajnerin që më besoi dhe ma dha këtë mundësi. U futa në lojë dhe shënova golin e parë. Këtë gjë e dëshiroja shumë. Në momentin kur duhej të riktheheshim, do të mund të shpresonim për më shumë po qe se do të shkonim në rrugë të duhur. Gjithsesi, ndjehem shumë i lumtur që luaj në një ekip me Rodallegan. Ai në çdo kohë më jep përkrahje dhe rekomandime për të qenë më i mirë. Të luash në sulm me një lojtar sikur ai është kënaqësi e madhe,” tha ai.

Ekipi i Tushës, Denizlispor, u mposhtë nga Galatasarayi në këtë ndeshje me rezultat të thellë 6-1.


KUKËS

Kukësi zyrtarizon mesfushorin gjeorgjian

FSHF Kategoria Superiore/International/Transfere

Kukësi zyrtarizon mesfushorin gjeorgjian

29/01/21 @ 16:45

SUPERLIGA TURKE

Asnjë minutë për Topallin në barazimin e skuadrës

International

Asnjë minutë për Topallin në barazimin e skuadrës

29/01/21 @ 16:14

FUTSALL

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

Përfaqësuesja/International/Transfere

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

29/01/21 @ 15:20

KOSOVA U21

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

Përfaqësuesja/International/Transfere

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

29/01/21 @ 14:55

ELBA

Rashani i pafat, i vonohet debutimi së paku për dy javë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani i pafat, i vonohet debutimi së paku për dy javë

28/01/21 @ 16:23

BESART BERISHA

Berisha dhe Diamanti, dyshja e çuditshme në Australi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Berisha dhe Diamanti, dyshja e çuditshme në Australi

28/01/21 @ 12:51

PARA DUELEVE KUALIFIKUESE

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

28/01/21 @ 10:55

SUPERKUPA

Trabzonspori fiton Superkupën e Turqisë

International

Trabzonspori fiton Superkupën e Turqisë

28/01/21 @ 00:01

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Ibrahim Dresevic asiston në fitoren e ekipit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahim Dresevic asiston në fitoren e ekipit

27/01/21 @ 23:14

FUTBOLLISTI I KOMBËTARES

Amir Abrashi kalon te Baseli

Kombëtarja/Bundesliga/International/Transfere

Amir Abrashi kalon te Baseli

27/01/21 @ 21:15


Të gjitha lajmet nga International