Të gjitha lajmet

TRANSFERIME

Fatos Beqiraj kalon në Izrael

Fatos Beqiraj kalon në Izrael

9 September, 2018 @12:40

Reprezentuesi i Malit të Zi, Fatos Beqiraj, ka kaluar në radhët e skuadrës izraelite, Maccabi Netanya. Pejani 30 vjeçar largohet nga skuadra belge Mechelen, pasi këtë sezon do të garojnë në kategorinë e dytë kombëtare. Mechelen provonte të hiqte barrën e pagave të larta të lojtarëve, në mesin e të cilëve ishte edhe Beqiraj, i cili kishte pranuar shkëputjen e kontratës. Maccabi Netanya, pesë herë kampione kombëtare, sezonin e kaluar kishe përfunduar e pesta pas rikthimit në kategorinë e parë. Këtë sezon renditen në pozitën e fundit pas humbjes 0-5 nga Hapoel Haifa në xhiron e parë.

ZVICRA - ISLANDA

Shqiptarët shënojnë, Zvicra e nis bindshëm

8 September, 2018 @19:49

Përfaqësuesja e Zvicrës, duke e mposhtur Islandën me rezultat 6-0, e nisi Ligën e Kombeve me një fitore mjaft të…

ANALIZË: POST AZERBAJXHAN

Pika 1

Fotot: affa.az & ffk-kosova.com

8 September, 2018 @9:56

Pika e parë në Ligën e Kombeve mund të konsiderohet si mision i kryer në Baku. Pritjet ndaj kundërshtarit kryesor…

PLAYER RATINGS @ ALBANIA vs ISR

Shqipëria-Izraeli, notat e lojtarëve

7 September, 2018 @22:53

Pas fitores së Shqipërisë në përballjen e parë të Ligës së Kombeve në Ligën C ndaj Izraelit, këto janë notat…

LIGA E KOMBEVE

Top ndeshje nga Liga e Kombeve!

12 October, 2018 @14:31

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, Liga e Kombeve vazhdon me ndeshje edhe sonte. LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE…

USAIN BOLT

Golashënuesi Usain Bolt!

Foto: Central Coast Mariners

12 October, 2018 @12:30

Sprinteri xhamajkan dhe një nga atletët më të mirë të të gjithë kohërave, Usain Bolt, tashmë e ka realizuar edhe…

NË NORVEGJI

Shuton dhe lë tërë fshatin pa rrymë

11 October, 2018 @11:13

Futbollisti Jonas Alexander ka shutuar fortë topin në aut për të larguar rrezikun që vinte nga ekipi kundërshtar. Topi…

SHQIPËRIA - JORDANIA

Dominon Shqipëria, por mungon goli

Foto: Panorama

10 October, 2018 @21:57

Në takimin miqësor të zhvilluar sonte në "Elbasan Arena", takim i cili nuk u përcoll nga shumë të pranishëm në…

KOSOVA U19

Austria U19 vs. Kosova U19, mbyllet pjesa e parë

10 October, 2018 @16:13

Ka përfunduar pjesa e parë mes Austrisë dhe Kosovës U19 në ndeshjen kualifikuese drejt EURO 2019. Pas 45 minutave lojë,…

Të gjitha lajmet nga International