Të gjitha lajmet

ZVICRA - ISLANDA

Shqiptarët shënojnë, Zvicra e nis bindshëm

Shqiptarët shënojnë, Zvicra e nis bindshëm

8 September, 2018 @19:49

Zvicra
Islanda
Zvicra 6 : 0 Islanda
S.Zuber 13',23', Xh.Shaqiri 53', H.Seferovic 67, A.Ajeti 71, A.Mehmedi 82'

Kybunpark (St. Gallen)
Përfaqësuesja e Zvicrës, duke e mposhtur Islandën me rezultat 6-0, e nisi Ligën e Kombeve me një fitore mjaft të thellë. Gjysmën e golave të Zvicrës, i shënuan lojtarët me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri 53', Albian Ajeti 71' dhe Admir Mehmedi 82, për t'ia siguruar trepikëshin e parë të Zvicrës. ORARI I NDESHJEVE DHE TABELA AKTUALE Zvicra ndeshjen e dytë të grupit, do ta luajë kundër Belgjikës me 12 dhjetor 2018.

JAVA E TRETË

Liga e Parë, gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros

BOROZANI / E.D

8 September, 2018 @13:12

Sot dhe nesër zhvillohen ndeshjet e xhiros së tretë të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. ORARI I…

ANALIZË: POST AZERBAJXHAN

Pika 1

Fotot: affa.az & ffk-kosova.com

8 September, 2018 @9:56

Pika e parë në Ligën e Kombeve mund të konsiderohet si mision i kryer në Baku. Pritjet ndaj kundërshtarit kryesor…

PLAYER RATINGS @ ALBANIA vs ISR

Shqipëria-Izraeli, notat e lojtarëve

7 September, 2018 @22:53

Pas fitores së Shqipërisë në përballjen e parë të Ligës së Kombeve në Ligën C ndaj Izraelit, këto janë notat…

IZRAELI - SHQIPËRIA

Izrael vs. Shqipëri, gjyqtarët e ndeshjes

13 October, 2018 @22:26

Në kuadër të Ligës së Kombeve, Shqipëria të dielen do të jetë mysafire e Izraelit GRUPET DHE ORARI -…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Gjyqtarët për ndeshjen e Kosovës

13 October, 2018 @22:21

Me fillim nga ora 18:00, të dielen Kosova do të luajë si mysafire e Ishujve Faroe në kuadër të Ligës…

NGA ISHUJT FAROE

Mbahen stërvitjet e fundit para duelit

Foto: FFK

13 October, 2018 @21:45

Djelmoshat e Kosovës të cilët po udhëheqin grupin kualifikues të Ligës D të Kombeve, kanë kryer stërvitjet e fundit para…

NGA KONFERENCA

“Do ta gjej përbërjen më të mirë”

Foto: FFK

13 October, 2018 @21:31

Në konferencën për media para ndeshjes me Ishujt Faroe, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe futbollisti Herolind Shala u janë përgjigjur gazetarëve.…

ARMENIA - GJIBRALTARI

Gjibraltari shokon Armeninë, shkruan historinë

13 October, 2018 @20:22

Fitorja e parë në histori të vendit në gara zyrtare. Gjibraltari ka arritur fitoren historike duke shënuar fitore si mysafir…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve