Të gjitha lajmet

ZVICRA - ISLANDA

Shqiptarët shënojnë, Zvicra e nis bindshëm

Shqiptarët shënojnë, Zvicra e nis bindshëm

8 September, 2018 @19:49

Përfaqësuesja e Zvicrës, duke e mposhtur Islandën me rezultat 6-0, e nisi Ligën e Kombeve me një fitore mjaft të thellë.

Gjysmën e golave të Zvicrës, i shënuan lojtarët me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri 53’, Albian Ajeti 71’ dhe Admir Mehmedi 82, për t’ia siguruar trepikëshin e parë të Zvicrës.

ORARI I NDESHJEVE DHE TABELA AKTUALE

Zvicra ndeshjen e dytë të grupit, do ta luajë kundër Belgjikës me 12 dhjetor 2018.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

BUBA

Hasani tregon se a do të festonte ndaj Kosovës

4 April, 2020 @9:21

Njëri ndër futbollistët legjendar të Shkëndijës së Tetovës, Ferhan Hasani,  që tash luan për Helsinkin në Finlandë në një deklaratë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve