Të gjitha lajmet

PREMIER LEAGUE

Favoritët s’gabojnë

Favoritët s’gabojnë


14 September, 2019 @18:19

Liverpooli, Chelsea, Tottenham e Manchester United kanë shënuar fitore gjatë ndeshjeve të sotme.

Në ndeshjen e parë të ditës në Angli, Liverpool me përmbysje mposhti Newcastlen, 3-1. Willems shënoi i pari për ‘laraskat’, e më pas lideri e riktheu rezultatin përmes Manes (2) dhe Salahit.

Në Londër, Tottenham e domiloi skuadrën e Crystal Palace, duke e mposhtur me rezultatin 4:0, në një ndeshje që e dominuan nga minuta e parë. Golat për ekipin e Totenhamit u shënuan nga
H. Min Son (10’, 23’), van Aanholt (AG, 21’) dhe Lamela (42’).

Fitore tjetër me një rezultat të thellë shënoi klubi i Chelseat ndaj Wolverhamptonit, fitore me rezultat 2:5.

Tammy Abraham shënoi hat-trick, ndërsa dy golat tjerë nga erdhën nga Tomori dhe Mount. Dy golat e Wolverhampton u shënuan nga Abraham (AG) dhe Cutrone.

Në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin e Old Trafford, Manchester United shënoi fitore minimale ndaj Leicesterit me golin e Marcus Rashford (7’).

Në takimet tjera të ditës, Brighton dhe Burnley barazuan 1-1, Sheffield United u mposht 0-1 nga Southamptoni, derisa ndeshja e fundit e ditës luhet mes Norwichit e Cityt me fillim nga ora 18:30.


MANCHESTER UNITED 0-0 REAL SOCIEDAD

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

Europa League/Premier League

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

25/02/21 @ 22:59

RIKTHIM NË KLUB

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

Premier League/International

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

25/02/21 @ 22:14

PREMIER LEAGUE

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

Premier League

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

25/02/21 @ 21:47

TRANSFER

Everton po planifikojnë ofertë për Aarons

Premier League

Everton po planifikojnë ofertë për Aarons

25/02/21 @ 13:45

PREMIER LEAGUE

Manchester United nuk do të paguajnë klauzolën e Kounde

Premier League/La Liga/Transfere

Manchester United nuk do të paguajnë klauzolën e Kounde

25/02/21 @ 13:03

PREMIER LEAGUE

United dhe Liverpool në garë për Raphinha

Premier League/Transfere

United dhe Liverpool në garë për Raphinha

25/02/21 @ 13:00

PREMIER LEAGUE

Mata mund të largohet gjatë verës

Premier League/Transfere

Mata mund të largohet gjatë verës

25/02/21 @ 12:50

BORUSSIA MONCHENGLADBACH 0-2 MANCHESTER CITY

City merr avantazhin e madh për çerekfinale

Champions League/Premier League/Bundesliga

City merr avantazhin e madh për çerekfinale

24/02/21 @ 22:54

ZGJATJE E KONTRATËS

Digne nënshkruan marrëveshje të re me Evertonin

Premier League

Digne nënshkruan marrëveshje të re me Evertonin

24/02/21 @ 20:53

RANKING

Lista e futbollistëve më të shtrenjtë në botë

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Lista e futbollistëve më të shtrenjtë në botë

24/02/21 @ 20:24


Të gjitha lajmet nga Premier League