Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

Ferizaj mposhtë Vitinë, kalon në 1/8 e finales

Foto: FC Ferizaj

Ferizaj mposhtë Vitinë, kalon në 1/8 e finales


12 December, 2020 @16:00

Duke e mposhtur Vitinë 2-3, Ferizaj ka arritur të kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës.

Në takimin e luajtur sot në Han të Elezit, për Ferizajin shënuan Armend Abazi, Dardan Jashari dhe Adnan Haxhaj, për t’ia siguruar kështu skuadrës së tyre rrethin tjetër të Kupës.

SKEMA E KUPËS

Kujtojmë që të dy skuadrat në fjalë këtë sezon garojnë në Grupin B të Ligës së Parë të Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga