Të gjitha lajmet

FERIZAJI

Ferizaji gati për të rifilluar

Foto: KFFerizaji/fb

Ferizaji gati për të rifilluar

19 May, 2020 @17:16

Skuadra e Ferizajit që po lufton për mbijetesë në një stinor të vështirë për Superligën, ka bërë të ditur sot, se nesër do t’ia nis stërvitjeve të klubit.

“Kemi kënaqësinë t’ju njofojmë se pas një kohe të gjatë skuadra jonë nesër do t’i fillojë stërvitjet, pas vendimit të FFK-së që kampionati të vazhdojë më 7 qershor,” ka shkruar njoftimi i klubit bardhekaltër sot.

“Klubi është duke u munduar të jetë sa më i përgatitur për të vazhduar misionin. Stërvitjet do të fillojnë prej orës 15:30 në stadiumin me bar sintetik të qytetit,” ka theksuar njoftimi.

Ferizaji është në luftë direkte me skuadrat e Trepçës’89, Drenicës e Flamurtarit për të shpëtuar stinorin në Superligë.

PODUJEVË

Deizinfektim te “Zahir Pajaziti”

Fotografitë: KFLlapi/fb

19 May, 2020 @17:05

Hapësirat e stadiumit “Zahir Pajaziti” në Podujevë janë dezinfektuar tërësisht sot. “Dezinfektimi është bërë në të gjithë hapësirën ku…

SUHAREKË

Lideri rifillon rrugëtimin drejt titullit të parë

Fotografitë: KFBallkani/fb

19 May, 2020 @16:36

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, pas stërvitjeve individuale të lojtarëve që ka pasur gjatë pandemisë, sot edhe…

KUPA E KOSOVËS

Rifillojmë me Kupë, caktohen datat e gjysmëfinaleve

19 May, 2020 @15:53

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është mbajtur takimi i Komisionit të Garave në përbërje Abdyl Bellopoja,…

MEDIA

FFK-ja në takim për të saktësuar orarin

18 May, 2020 @14:22

Pas takimit që kanë pasur me Ministren e Sportit, Vlora Dumoshi, zyrtarët e FFK-së tashmë janë vënë në detyrë që…

KOMENTI I MUNISHIT

Munishi: Mos boni tani ciu-ciu-ciu

Foto: KFBallkani/fb

18 May, 2020 @13:58

Kryetrajneri i Ballkanit të Suharekës, Ismet Munishi, ka komentuar vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë (MSH) dhe i ka dërguar selame…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga