Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI'74 SIGURON ELITËN

Feronikeli’74 në Superligë, Liria në barazh

Feronikeli’74 në Superligë, Liria në barazh


21 May, 2023 @16:59

Kanë përfunduar ndeshjet më të rëndësishme të xhiros së fundit të Ligës së Parë Grupi A, që përcaktonin fatin e ekipit që do të shkonte direkt në Superligë dhe ekipit që do të kërkojë Superligën nga barazhi.

Me barazimin ndaj A&N-së 0-0, Feronikeli’74 i Granit Begollit ka siguruar Superligën 2023/24, ndërsa Liria me barazim 1-1 me Rilindjen 1974 në Pejë, do të duhet të kërkojë Superligën ta kërkojë përmes barazhit, sikurse në vitin e kaluar që s’e arriti.

Liria do të luajë ndeshje barazhi me Ulpianën së pari. Ndërsa fituesi i këtij dueli do të ndeshet me ekipin që përfundon i teti në Superligë (Ferizaji ose Trepça’89).

REZULTATET TJERA LIVE

TABELA PËRFUNDIMTARE E SEZONIT


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë