Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORJA E DYTË

Festë në Ferizaj

Festë në Ferizaj


19 October, 2014 @16:22

Ferizaji ka arritur të shënojë fitoren e parë pas tetë xhirove në Superligë, derisa kanë mposhtur Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat 2-0 në Ismet Shabani. 

Përkundër fitores, ferizajasit nuk kanë arritur të dalin nga fundi i tabelës, por sidoqoftë kjo fitore do t’iu jep moral futbollistëve të cilët mund të shpresojnë më shumë në vazhdim të kampionatit. 

Vëllaznimi në anën tjetër ka përjetuar disfatën e katërt të stinorit, dhe të tretën në katër xhirot e fundit të Superligës. 

REZULTATET, TABELA AKTUALE


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga