Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJILAN

Ferronikeli shuan Dritën

Ferronikeli shuan Dritën


19 October, 2014 @16:12

Ekipi i Gani Sejdiut ka treguar se është ekip serioz dhe i kompletuar, pasi që përkundër të gjithave, ata nuk janë dorëzuar duke luftuar deri në fund për të nxjerrë fitore ndaj Dritës në Gjilan. 

Ferronikeli ka qenë në disavantazh që nga minuta e 30 e pjesës së parë, kur Elmedin Murati shënoi për gjilanasit, për 1-0, ndërsa pak më vonë barazoi Behar Maliqi i Ferronikelit. 

Në pjesën e dytë, Qemal Elshani, 16 minuta para fundit të takimit realizoi për 1-2, derisa Behar Maliqi ka shënuar gol nga gjuajtja e lirë për të siguruar fitoren e drenicakëve, që arrijnë vendin e tretë të tabelës. 

REZULTATET, TABELA AKTUALE


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga