Të gjitha lajmet

FFK do të zbatojë rregullin e ri të FIFAs

FFK do të zbatojë rregullin e ri të FIFAs

20 May, 2020 @13:58

Rregulli i ri i FIFA-s që lejon skuadrat të bëjnë nga pesë zëvendësime përgjatë ndeshjeve kampionale me tre mundësi kërkese, është aprovuar edhe nga FFK-ja.

Njoftimin e ka bërë të ditur kreu i Komisioni të Gjyqtarëve të FFK-së, Përparim Hasani, që ka konfirmuar se në Superligë do të aplikohet ky rregull.

“Po, do të përdoret ky sistem. Klubet do të kenë të drejtë për t’i bërë 5 zëvendësime gjatë një ndeshjeje dhe për këtë janë njoftuar edhe gjyqtarët,” ka thënë Hasani për të përditshmen Zëri.

LEXO: Rregullin e ri të ri të FIFA-së

KF LLAPI

Batatinës do t’i mungojnë tifozët

Foto: KFLlapi/fb

20 May, 2020 @13:37

Kryetrajneri i KF Llapit, Tahir Batatina, në një postim në llogarinë e tij në Facebook është shprehur se përkundër që…

FERIZAJI

Ferizaji gati për të rifilluar

Foto: KFFerizaji/fb

19 May, 2020 @17:16

Skuadra e Ferizajit që po lufton për mbijetesë në një stinor të vështirë për Superligën, ka bërë të ditur sot,…

PODUJEVË

Deizinfektim te “Zahir Pajaziti”

Fotografitë: KFLlapi/fb

19 May, 2020 @17:05

Hapësirat e stadiumit “Zahir Pajaziti” në Podujevë janë dezinfektuar tërësisht sot. “Dezinfektimi është bërë në të gjithë hapësirën ku…

SUHAREKË

Lideri rifillon rrugëtimin drejt titullit të parë

Fotografitë: KFBallkani/fb

19 May, 2020 @16:36

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, pas stërvitjeve individuale të lojtarëve që ka pasur gjatë pandemisë, sot edhe…

KUPA E KOSOVËS

Rifillojmë me Kupë, caktohen datat e gjysmëfinaleve

19 May, 2020 @15:53

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është mbajtur takimi i Komisionit të Garave në përbërje Abdyl Bellopoja,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga