Të gjitha lajmet

NGA FEDERATA

FFK i dëshiron shërim të shpejtë të rinjve

FFK i dëshiron shërim të shpejtë të rinjve

17 April, 2020 @12:04

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një komunikate të lëshuar sot i ka uruar shërim të shpejtë, dy futbollistëve të rinj të KF Ballkanit, të cilët dje u konfirmuan pozitiv në coronavirus.

Dy vëllezërit suharekas, që kanë njërin prind të tyre mjek dje u vëretutan të jenë të infektuar, ndërsa FFK në komunikatë ka shkruar se “jemi të sigurtë që djemtë e ri të klubit suharekas do të kalojnë shpejt e pa pasojë sfidën shëndetësore, për të treguar talentin e tyre në fushë posa t’i kthehemi fushave të gjelbëra.”

SUHAREKË

2 futbollitë të rinj të Ballkanit, pozitiv në coronavirus

16 April, 2020 @22:29

Coronavirus ka prekut edhe sportistët e Kosovës. Të parët që janë bërë të ditur publikisht janë dy futbollistë të rinj…

SPECIALE

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 2000/01

12 April, 2020 @11:34

Prishtina mori edhe titullin e dytë të pasluftës në Kosovë. Bardhekaltërit me 18 fitore e 9 barazime karshi vetëm 3…

PAKOJA E FFK-së

Një pjesë e klubeve falenderon FFK-në për ndihmën

12 April, 2020 @9:34

Përkundër reagimeve të shpejta dhe agresive ndaj FFK-së në kohë të pandemisë të klubit të Llapit dhe atij

MITROVICË

Edhe ‘89-shi reagon ndaj FFK-së!

10 April, 2020 @21:19

Në një reagim të lëshuar me humë gabime drejtshkrimore, Trepça’89 ka bërë të ditur se është në përkrahje të plotë…

REAGON KF LLAPI

Llapi reagon ndaj ndihmës së FFK-së

10 April, 2020 @20:31

Skuadra e Llapit të Podujevës ka reaguar pas vendimit të FFK-së për ndarjen e ndihmës për pjesën më të madhe…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga