Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS NDËRPRERJES

FIFA del me njoftim për ndërprerjen në ndeshjen Brazili-Argjentina

FIFA del me njoftim për ndërprerjen në ndeshjen Brazili-Argjentina


6 September, 2021 @16:26

Shtëpia botërore e futbollit, FIFA, ka dalë para pak çastesh me një njoftim lidhur me ndeshjen e ndërprerë mbrëmë mes Brazilit dhe Argjentinës, në kuadër të kualifikimeve për Botëror nga zona e Amerikës Latine.

Ndeshja që luhej në Corinthians Arena, u ndërpre disa minuta pas fillimit, pasi që autoritetet shëndetësore braziliane tentuan të mos lejojnë tre futbollistë të Argjentinës në fushë, për shkak të thyerjes së rregullave për Covid-19.

Argjentinasit dolën nga fusha dhe gati një orë më vonë, ndeshja u ndërpre.

“FIFAs i vjen keq për skenat dhe ndërprerjen e ndeshjes mes Brazilit dhe Argjentinës, të vlefshmë për kualifikime në Botërorin “Katar 2022”, pasi që miliona tifozë në botë ishin duke u kënaqur duke shikuar dy shtetet futbollistike më të rëndësishme në botë. Raportet e para zyrtare nga ndeshja janë pranuar nga FIFA. Informacionet do të analizohen nga Komisionet kompetente disiplinore dhe vendimi do të mirret në përputhje me to,” është thënë në njoftimin e FIFAs.

Emiliano Buendia, Emiliano Martinez, Giovani Lo Celso dhe Cristian Romero janë dyshuar se kanë falsifikuar dokumentet për të udhëtuar në Brazil nga Anglia. Të katërtit luajnë në ligën angleze të futbollit. Selektori argjentinas kishte futur në lojë tre nga katër të dyshuarit, për të parë më vonë intervenimin dramatik nga autoritetet shëndetësore.


MUNGESA TE SPANJA

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

06/09/21 @ 16:12

KOSOVA

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

06/09/21 @ 12:08

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kemi humbur dy pikë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kemi humbur dy pikë

06/09/21 @ 00:11

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

05/09/21 @ 23:42

KOSOVA-GREQIA

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

05/09/21 @ 22:40

INTERNATIONAL

Brazil vs. Argjentinë, ndeshja ndërpritet përfundimisht

International

Brazil vs. Argjentinë, ndeshja ndërpritet përfundimisht

05/09/21 @ 22:21

MUNGESA TE SPANJA

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

06/09/21 @ 16:12

KOSOVA

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

06/09/21 @ 12:08

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kemi humbur dy pikë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kemi humbur dy pikë

06/09/21 @ 00:11

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

05/09/21 @ 23:42

KOSOVA-GREQIA

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

05/09/21 @ 22:40

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

05/09/21 @ 20:52

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

05/09/21 @ 19:57

KOSOVA - GREQIA

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

05/09/21 @ 19:23

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

05/09/21 @ 16:40

SHQIPËRIA

Shqipëria kurrë gol Hungarisë, sonte të “thyhet akulli”?

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kurrë gol Hungarisë, sonte të “thyhet akulli”?

05/09/21 @ 10:41


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror