Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA '89 - ARBËRIA

Fillim historik për debutuesin

Fillim historik për debutuesin


18 September, 2020 @17:59

Skuadra e Arbërisë e cila po garon për herë të parë në histori të klubit në Superligë, në ndeshjen e parë të saj arriti një fitore historike ndaj Trepçës ‘89 me rezultat 0-2.

Golin e parë për sivjet në Superligën e Kosovës e shënoi Kreshnik Bahtiri në minutën e 31’ të ndeshjes që ishte edhe rezultati i pjesës së parë.

a

Në minutën e 69’ të ndeshje Trepçën ‘89 e shpëtoi shtylla dy herë pas tentimeve të Sunah Hasanit dhe Kreshnik Bahtirit, kurse ndeshjen e vulori goli i zëvendësuesit Agon Llugiqit që shënoi në minutën e 76’ të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Arbëria e mbylli xhiron e parë me fitore, derisa në xhiron e dytë do të përballet me Prishtnën, kurse Trepça ‘89 me Dritën.

Trepca89 vs Arberia


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga