Të gjitha lajmet

EREDIVISIE

Fillim i shkëlqyeshëm i Arbër Zenelit

Arkiva

Fillim i shkëlqyeshëm i Arbër Zenelit

10 August, 2018 @21:53

Futbollisti kosovar i Heerenveen, Arbër Zeneli, ka hapur në mënyrën më të mirë sezonin. Ai në ndeshjen e parë të eredivisie holandeze shënoi një gol pasi asistoi në golin e barazimit së Heerenveenit në udhëtim ndaj Zwolles. Zeneli shënoi golin e tretë për dy minuta para pauzës, për t’u zëvendësuar në minutën e 65-të, pasi skuadra e tij që nga minuta e 55-të luante me një lojtarë më pak pas përjashtimit të Morten Thorsby i cili kishte qenë në fund të asistimit të Zenelit, si dhe kishte asistuar në golin e tretë. Heerenveen fitoi me rezultat 3-2.

ANALIZA

Ligue1 2018-19 – Parashikimi

10 August, 2018 @19:10

Me Thomas Tuchel, PSG vetëm sa do të jetë më mirë se sezonet e kaluara. Gjermani ka lëvizur drejt zhvendosjes…

EUROPA LEAGUE

Kukësi mposhtet me 3 diferencë

9 August, 2018 @20:53

Me rezultat 5-2 është mposhtur skuadra e Kukësit në ndeshjen e luajtur ndaj skuadrës Torpedo Kutaisi në Gjeorgji. Kjo ishte…

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës, info për biletat

BOROZANI / D.SH

9 August, 2018 @18:02

Përmes një njoftimi për media nga FFK, janë bërë të ditura çmimet e biletave për ndeshjen e Superkupës së Kosovës…

ZYRTARE

Gjilani me përforcim nga Guatemala

Foto: SC Gjilani

10 August, 2018 @19:00

Pas dy përforcimeve nga Trinidad & Tobago dhe Brazili, Gjilani sot ka zyrtarizuar një transferim nga Guatemala. Bëhet fjalë…

JOHAN CRUYFF

Tifozët mbledhin mjete për ndërtimin e bustit

19 October, 2018 @14:06

Tifozët e Ajaxit të Amsterdamit kanë mbledhur të holla për të ndërtuar bustin e legjendës së futbollit holandez, Johan Cruyff,…

LIGA C E KOMBEVE

Asnjë fitore, rrezik nga Liga D, shkarkohet trajneri

18 October, 2018 @15:17

Pas zhvillimit të katër ndeshjeve në kuadër të Ligës C të Kombeve, Federata e Futbollit të Sllovenisë ka marrë vendim…

EA SPORTS

Konfirmohet: Bolt në FIFA’19

18 October, 2018 @15:02

Njëra ndër lojërat më të famshme e adhuruesve të futbollit, FIFA'19, do të ketë në profilin e lojtarëve edhe Usain…

REFUZON OFERTËN

Bolt refuzon ofertën e skuadrës evropiane

18 October, 2018 @12:33

Tetë herë fituesi Olimpik i sprintit, Usain Bolt, ka refuzuar ofertën e klubit maltez, kanë bërë të ditur mediat e…

MADAGASKARI

Për herë të parë në Kupën e Kombeve

17 October, 2018 @15:27

Reprezentacioni i Madagaskarit në futboll, për herë të parë në histori të vendit të tyre ka arritur të kualifikohet në…

Të gjitha lajmet nga International