Të gjitha lajmet

COPA DEL REY 2020

Finalistët e Copa del Rey, s’luajnë pa tifozë

Foto: FootEspana

Finalistët e Copa del Rey, s’luajnë pa tifozë

4 May, 2020 @18:01

Athletic Bilbao dhe Real Sociedad edhe zyrtarisht i kanë kërkuar Federatës që të shtyejë datën e finales së Copa Del Rey 2020 për një datë, kur loja do të mund të luhej nën prani të tifozëve.

Të dy kryetarët e klubeve i kanë bërë kërkesë Federatës spanjolle që ka thënë se takimi i radhës më 8 maj do të vendos datën.

Athletic Bilbao dhe Real Sociedad do të luajnë derbin bask në finale të Kupës së Spanjës, ndërsa ardhja e tyre aty befasoi super ekipet si Barcelona dhe Real Madrid.

Kjo është hera e parë që në finale të Kupës takohen dy ekipe baske, ndërsa MundoDeportivo ditë më parë bëri të ditur se nëse finalja e Kupës s’luhet këtë stinor, UEFA ka kërkuar që ligat të dërgojnë skuadrën e radhës në renditjen tabelare, që në LaLiga i bie vendi i shtatë.

“Më shumë më pëlqen të luaj finalen e Kupës së Mbretit me tifozë sesa të kualifikohem në gara evropiane,” ka thënë Ibai Gomez mesfushor i Bilbaos.

Bilbao të vetmen rrugëdalje për Evropë në stinorin e ardhshëm e ka duke e fituar Kupën, ndërsa Sociedad ku luan Adnan Januzaj pritet ta sigurojë nga LaLiga, pasi që aktualisht janë në TOP 4-she.

MERKATO

Barcelona me ofertën e parë për Dalot

Foto: Getty Images

16 January, 2021 @15:00

Duket se Milani do të duhet të luftojë më shumë për t’i marrë shërbimet e Diogo Dalotit. Rossonerët e kanë…

MEDIA TALK

Eric Garcia pritet të transferohet në Barcelonë

Foto: Icon Sport

15 January, 2021 @19:59

Qendërmbrojtësi i Manchester Cityt, Eric Garcia pritet të bashkohet me Barcelonën si lojtar i lirë sapo kontrata e tij të…

TRANSFER TALK

Wijnaldum pranë Barcelonës!

Foto: Google

15 January, 2021 @17:40

Mesfushori i Liverpool, Georginio Wijnaldum i ka dhënë dritën jeshile lëvizjes në Camp Nou, sipas raporteve në Spanjë. Koeman është…

LËNDIM

Messi mungon në stërvitjen e Barcelonës

Foto: FC Barcelona

15 January, 2021 @17:26

Messi ka munguar në stërvitjen e skuadrës së Barcelonës shkaku i një lëndimi dhe nuk dihet ende se a do…

LA LIGA

Barcelona kërkon një mbrojtës të majtë, ka tre emra në listë

Foto: Barcelona

14 January, 2021 @23:28

Barcelona është duke kërkuar ta përforcojë krahun e majtë të mbrojtjes. Për momentin, gjiganti katalunas në atë pozitë ka dy…

Të gjitha lajmet nga La Liga