Të gjitha lajmet

NIKOLA KALINIC

Fiorentina i jep afat ekipit kinez

Fiorentina i jep afat ekipit kinez

3 January, 2017 @8:41

Skuadra nga Firenca, Fiorentina, i ka dhënë afat 15 ditësh ekipit kinez Tianjin Quanjian lidhur me vendosjen e tyre për transferimin e sulmuesit kroat, Nikola Kalinic.

Sipas La Naziones, Fiorentina dëshiron të gjej zëvendësim për Kalinicin, prandaj i duhet kohë për të vendosur.

Tianjin Quanjian drejtohet nga trajneri italian, Fabio Cannavaro, dhe ka vënë synim përforcimin me kroatin Kalinic.

Fiorentina pritet të përfitojë 50 milionë euro nga transferimi i tij.JUAN ITURBE

Iturbe kalon te Torino

3 January, 2017 @8:32

Argjentinasi Juan Iturbe është vetëm pranë zyrtarizimit si huazim me opcion blerje nga Torinoja. Torino ka arritur marrëveshje me…

THE SUN

Boshnjaku zëvendësim i Cazorlas!!!

3 January, 2017 @0:59

E përditshmja britanike, The Sun, ka bërë të ditur sot se Santi Cazorla pritet të zëvendësohet nga mesfushori boshnjak i…

DAILY STAR

United refuzon ofertën e Evertonit

3 January, 2017 @1:02

Daily Star në numrin e sotëm ka bërë të ditur se Manchester United së fundi ka refuzuar ofertën e Evertonit…

DELE ALLI

Synim i Real Madridit

3 January, 2017 @0:52

E përditshmja britanike, Daily Mirror, në faqet e sportit ka bërë të ditur se Real Madrid ka vënë në radar…

WEST HAM - UNITED

E gjashta radhazi, United rendit fitoret

2 January, 2017 @20:09

Vazhdon ecuria pozitive e Manchester United. Skuadra e Jose Mourinhos e ka shënuar sot fitoren e gjashtë radhazi në Premier…

CITY - BURNLEY

City fiton edhe me 10 lojtarë

2 January, 2017 @17:54

Pas humbjes nga Liverpooli xhiron e kaluar, City i Guardiolës i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Burnleyt…

SUNDERLAND - LIVERPOOL

Januzaj e Sunderlandi ndalin Liverpoolin

2 January, 2017 @17:58

Një ndeshje shumë interesante u zhvillua sot në ‘Stadium of Light’, ku Liverpooli në fund u detyrua të pajtohej me…

EVERTON vs SOUTHAMPTON

Shenja këndelljeje te Evertoni

Sot para ndeshjes Everton - Southampton/ Foto: evertonfc.com

2 January, 2017 @17:50

Sot ka ardhur fitorja e parë e vitit 2017 për Evertonin, por edhe e treta në 5 ndeshjet e fundit…

ARCHIE THOMPSON

Ish-rekorderi lëvdon Besart Berishën

Besart Berisha duke festuar golin e sotëm/ Foto: A League Official

2 January, 2017 @14:33

Futbollisti australian, Archie Thompson, që deri sot mbante rekordin prej 90 golave të shënuara në A League të Australisë, ka…

CLAUDIO RANIERI

Ranieri e morri atë që deshi

Claudio Ranieri/ REUTERS/ Arkiv

2 January, 2017 @16:59

Pas barazimit të ekipit të tij ndaj Middlesbroughsë sot, Claudio Ranieri është shprehur të jetë i lumtur me pikën e…

MEDIA TALK

Zbardhet, pse Hysaj s’shkoi te Chelsea në verë

18 December, 2018 @14:22

Agjenti i mbrojtësit shqiptar të Napolit Elseid Hysaj, Mario Giuffredi, ka treguar arsyen e moskalimit të lojtarit te Chelsea gjatë…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Ibra përgjigjet me stil për kthimin në futbollin evropian

17 December, 2018 @22:13

Superylli suedez i futbollit, Zlatan Ibrahimovic, është përgjigjur me stil lidhur me përfoljet që ai do të mund të kthehet…

CAS

Milan para suspendimit nga garat evropiane

Foto: europaleague/fb

14 December, 2018 @15:03

Skuadra e Milanit, që dje u eliminua nga Europa Liga pas disfatës nga Olympiacos, pritet të suspendohet nga garat evropiane.…

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

Të gjitha lajmet nga Serie A