Të gjitha lajmet

DRENICA - FERIZAJ

Fitore e madhe e Drenicës, Ferizaj drejt rënies

Fitore e madhe e Drenicës, Ferizaj drejt rënies

8 July, 2020 @19:01

Skuadra që asnjëherë s’ka rënë nga elita e futbollit kosovar në futbollin e pas-luftës, Drenica, sot bëri një hap të rëndësishëm drejt një tjetër mbijetese.

Në Skenderaj skuadra e Drenicës sot shënoi fitore 3-0 (Alban Shillova 7’ 89’, Hasan Hyseni 10’) ndaj Ferizajit, për ta “shtyrë” këtë të fundit edhe më shumë drejt Ligës së Parë.

TABELA AKTUALE

Alban Shillova (7’) e Hasan Hyseni (10’) ia dhanë herët vendasve një epërsi të dyfishtë, e kjo epërsi nuk u prek deri në minutën e 89’, kur Alban Shillova shënoi për 3-0, rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

Xhiron e ardhshme, Drenica i shkon Gjilanit, kurse Ferizaj udhëton në “Ferki Aliu” për t’u përballur me Vushtrrinë.

BALLKANI - LLAPI

Ballkani s’gabon, merr vendin e dytë!

8 July, 2020 @18:59

Edhe një fitore e thellë për Ballkanin! Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi sot triumfoi 5-1 (Jetmir Topalli 4’, Blend…

GJILANI - PRISHTINA

Kryendeshja e xhiros i takon Gjilanit, Prishtina “distancohet” me kreun

Foto: SC Gjilani

8 July, 2020 @18:58

Prishtina bie në Gjilan! Në ndeshjen ndaj një prej kundërshtarëve direkt për titullin kampion, Prishtina është mposhtur 2-1 (Franc Veliu…

DRENICA - FERIZAJ

Drenica vs. Ferizaj, 11-shet startuese

8 July, 2020 @16:48

Në Skenderaj mes vete sot përballen Drenica e Ferizaj. 11-SHET STARTUESE: Drenica: Ymeri, Lushtaku, Turku, Pasoma, Musa, Thaçi, Bardhi, Hamiti,…

BALLKANI - LLAPI

Ballkani vs. Llapi, 11-shet startuese

8 July, 2020 @16:44

Janë publikuar 11-shet startuese të Ballkanit dhe Llapit, të cilat ndeshen sot me fillim nga ora 17:00. Ballkani: Ruxhi, Krasniqi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

8 July, 2020 @16:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe Prishtinës. GJILANI: Haxhihamza, Frashëri, Veliu, Rapa, Halili, K.Aziz, Useini, Jonuzi, Progni, Hajdari, K.Razak. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga