Të gjitha lajmet

FERONIKELI - LINCOLN RED IMPS

Fitorja e parë evropiane, Nikli në finalen preliminare

Fitorja e parë evropiane, Nikli në finalen preliminare

25 June, 2019 @22:35

Kampioni i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, në debutimin e tij në Evropë, ka shënuar fitore 1-0 kundër skuadrës nga Gjibraltari Lincoln Red Imps.

a

Që nga minuta e tretë e ndeshjes, pas një goditjeje të fuqishëm prej 16 metrave, ishte Mendurim Hoti ai që e shënoi golin historik për Niklin.

Në pjesën e dytë, Feronikeli edhe pse nuk zhvilloi një ndeshje aq të mirë, taktikisht u mbrojt mirë, derisa në minutat 79’ me Mevlan Zekën dhe 80’ me Kastriot Rexhën, ishte afër të shënojë përsëri, por sulmuesit e skuadrës nga Drenasi u treguan të pasuksesshëm dhe ndeshja u mbyll me rezultat minimal.

Feronikeli në finale të raundit preliminar të Champions Leagues do të takohet me skuadrën nga Andorra, Santa Coloma, më 28 qershor në Prishtinë.

FERONIKELI - LINCOLN RED IMPS

Feronikeli vs. Lincoln Red Imps, 11-shet startuese

25 June, 2019 @19:43

Me fillim nga ora 20:45, Feronikeli në “Fadil Vokrri” përballet ndaj skuadrës Lincoln Red Imps nga Gjibraltari. Nëse Feronikeli fiton,…

SHITJA E BILETAVE

Biletat për preliminaret e Ligës së Kampionëve: në Drenas, Komoran dhe Prishtinë

22 June, 2019 @21:58

Ndeshjet e turneut preliminar të UEFA Champions League, do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Ndeshja e parë,…

PRISHTINA LICENSON LOJTARËT

Pa Januzin e Bardhokun ndaj St Joseph’s

Foto: prishtinafc.com

21 June, 2019 @12:27

Prishtina ka licensuar 25 futbollistët që do të dalin në gara evropiane këtë stinor për ekipin. Përveç Ahmed Januzit…

EKIPI I RI I SUPERLIGËS

Dukagjini merr trajner ‘me bagazh’ ndërkombëtar

Fotot: KFDukagjini/fb

20 June, 2019 @21:16

Skuadra që siguroi Superligën për stinorin 2019/20, Dukagjini, para një ore ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës. Ai…

ZYRTARIZON ORGANIZATORI

10 gusht: Feronikeli-Milan

20 June, 2019 @15:56

Menaxheri i Sports Events në postimin e tij në llogarinë e Facebookut ka bërë të ditur se është zyrtarizuar ndeshja…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga