Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FLAMURTARI - ARBËRIA

Flamurtari fiton dhe ngritet mbi Arbërinë

Flamurtari fiton dhe ngritet mbi Arbërinë


2 April, 2022 @17:14

Skuadra që në stinorin e kaluar bënte garë në Superligë, Arbëria, ka vazhduar krizën e saj të rezultateve në Ligë të Parë Grupi B, derisa sot është mposhtur nga Flamurtari vendas.

Flamurtari i drejtuar nga Megzon Visoka ka mposhtur Arbërinë 3-0. Kjo fitore ka qenë e shtata e Flamurtarit këtë stinor në Ligë të Parë Grupi B dhe kështu ekipi tashmë është i qetë në mes, derisa me sot kanë dalë edhe mbi Arbërinë në renditje, për të qenë në pozitëne gjashtë.

TABELA AKTUALE

Arbëria në anën tjetër, pas krizës financiare assesi të këndellet dhe tashmë mbetet të mendojë mirë e mirë për stinorin tjetër në Ligë të Parë Grupi B.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë