Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I BAYERNIT

Hansi Flick drejt kombëtares

Foto:Google

Hansi Flick drejt kombëtares


15 April, 2021 @14:26

Pa eliminimit të Bayern Munich në çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Paris Saint-Germain, rriten gjasat që trajneri Hansi Flick të largohet nga klubi në fund të sezonit, për të marrë detyrën e Gjermanisë.

56-vjeçari e ka drejtuar Bayernin drejt suksesit që kur mori drejtimin nga Niko Kovac në nëntor 2019, duke fituar gjashtë trofe në 18 muaj.

Muajin e kaluar u njoftua se Joachim Low do të tërhiqet nga roli i trajnerit të Gjermanisë pas Euro 2020 dhe Flick shihej si një pasardhës i mundshëm.

Duke folur për Sky Sports News, Matthaus, ish-lojtar i Bayernit, beson se trajneri aktual i bavarezëve kryeson listën për t`u bërë trajner i Gjermanisë. “Unë kam thënë që Hansi Flick është në krye të listës së DFB (Federata Gjermane e Futbollit). Kjo do të thotë se ndeshja e fundit kundër Augsburg në shtëpi do të jetë ndeshja e fundit e Hansi Flick si trajner i Bayern”, tha Matthaus

Sipas ish-lojtarit të Gjermanisë, Bayern tashmë po planifikon për pasardhësin e Flick, trajnerin e RB Leipzig Julian Nagelsmann.


LIVERPOOL 0-0 REAL MADRID

Reali i pamposhtur në Anfield, në gjysmëfinale pas 3 vjetësh

Champions League

Reali i pamposhtur në Anfield, në gjysmëfinale pas 3 vjetësh

14/04/21 @ 22:39

NEYMAR

Neymar me kontratë të re në PSG?

Champions League/Ligue 1

Neymar me kontratë të re në PSG?

15/04/21 @ 14:06

DUELET E KTHIMIT

Në kërkim të gjysmëfinales

Europa League

Në kërkim të gjysmëfinales

15/04/21 @ 13:19

FFK

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

FFK Liga e parë

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

14/04/21 @ 23:10

MIQËSORE

Kosova U17 barazon me Bullgarinë U17

Përfaqësuesja

Kosova U17 barazon me Bullgarinë U17

15/04/21 @ 00:05

TRANSFERE

Gnabry i pikëlluar për Alaba

Bundesliga/La Liga/Transfere

Gnabry i pikëlluar për Alaba

19/06/21 @ 13:38

GJERMANIA

Vendimi final, pas EURO 2020

Evropiani/Bundesliga/International

Vendimi final, pas EURO 2020

06/06/21 @ 15:16

HOLANDEZI

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

Bundesliga/Transfere

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

06/06/21 @ 10:21

WERDER BREMEN

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

Bundesliga/Transfere

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

01/06/21 @ 16:05

BAYERN MUNICH

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

Bundesliga

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

01/06/21 @ 12:30

NDAHEN RRUGËT

Mavraj në kërkim të adresës së re

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj në kërkim të adresës së re

30/05/21 @ 16:39

BUNDESLIGA PLAYOUT

Rikthim i madh për të mbijetuar në elitë

Bundesliga

Rikthim i madh për të mbijetuar në elitë

29/05/21 @ 21:01

BUNDESLIGA

Bayerni transferon 23 vjeçarin nga Championshipi

Bundesliga/Transfere

Bayerni transferon 23 vjeçarin nga Championshipi

27/05/21 @ 17:56

MEDIA TALK

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

27/05/21 @ 11:14

KOSOVA

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

Përfaqësuesja/Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

26/05/21 @ 16:58


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga