Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET E KTHIMIT

Në kërkim të gjysmëfinales

Foto: UEL/fb

Në kërkim të gjysmëfinales


15 April, 2021 @13:19

Tetë skuadra në përballjet e kthimit prej orës 21:00 në kuadër të EuropaLeague do të tentojnë betejën përfundimtare për të fituar luftën për në gjysmëfinale.

MAN UTD - GRANADA (21:00) (2-0)

Manchester United pret debutuesit e Granadës derisa ka avantazh 2-0 nga ndeshja e parë si mysafir. Vështirë e parashikueshme që spanjollët me Roberto Soldadon me përvojë në sulm mund të befasojnë ekipin e Ole Gunnar Solskjaerit që vjen i motivuar pas fitores së madhe në derbi ndaj Tottenhamit.

SLAVIA - ARSENAL (21:00) 1-1

Përballja tjetër, që pritet me interesim të jashtëzakonshëm është Slavia e Pragës ndaj Arsenalit. Çekët kanë arritur të shënojnë në momentet e fundit të ndeshjes si mysafir për përfundimtaren 1-1 në ndeshjen e parë në Angli dhe tashmë kanë shpresa të mëdha për të bërë befasinë. E a do të arrijë Arsenali të përmblidhet për të kaluar tutje, mbetet të shihet sonte.

ROMA - AJAX (21:00) 2-1

Në kryeqytetin italian, Roma do të dëshirojë të shfrytëzojë epërsinë nga ndeshja e parë ndaj Ajaxit, pasi që fituan në Holandë 2-1. Të rinjtë e Ajaxit do të ketë punë të madhe për të bërë më shumë për të arritur gjysmëfinalen, por gjithmonë të hapur për këtë arritje. Në anën tjetër Roma bashkë me Manchester Unitedin shihen si skuadrat më të forta që do të mund të konkurrojnë për trofeun e EuropaLigës këtë stinor.

VILLARREAL - DINAMO (21:00) 1-0

Dinamoja e Lirim Kastratit, që arriti sukses madhor duke eliminuar Tottenhamin në çerekfinale, do të duhet të dalë fituese në Spanjë ndaj Villarrealit. Pasi që u mposhtën në Zagreb 0-1 nga spanjollët, tash ekipi i Dinamos do të duhet të luftojë për të shënuar më shumë se një gol në përballjen e sotme dhe për të arritur edhe befasinë e radhës.


GREZDA

Osijeku ia uron Grezdës ditëlindjen në gjuhën shqipe

Kombëtarja/Sportistë shqiptarë në botë

Osijeku ia uron Grezdës ditëlindjen në gjuhën shqipe

15/04/21 @ 11:54

CHAMPIONS LEAGUE

Champions League - datat e gjysmëfinaleve

Champions League

Champions League - datat e gjysmëfinaleve

15/04/21 @ 10:55

MIQËSORE

Kosova U17 barazon me Bullgarinë U17

Përfaqësuesja

Kosova U17 barazon me Bullgarinë U17

15/04/21 @ 00:05

FFK

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

FFK Liga e parë

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

14/04/21 @ 23:10

DORTMUND 1-2 MAN CITY

City në gjysmëfinale, përsëritet suksesi historik

Champions League

City në gjysmëfinale, përsëritet suksesi historik

14/04/21 @ 22:39

LIVERPOOL 0-0 REAL MADRID

Reali i pamposhtur në Anfield, në gjysmëfinale pas 3 vjetësh

Champions League

Reali i pamposhtur në Anfield, në gjysmëfinale pas 3 vjetësh

14/04/21 @ 22:39

FUTSALL

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

Futsall Superliga

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

14/04/21 @ 21:54

DORTMUND - MANCHESTER CITY

Dortmund - Manchester City, 11-shet startuese

Champions League

Dortmund - Manchester City, 11-shet startuese

14/04/21 @ 19:56

LIVERPOOL - REAL MADRID

Liverpool - Real Madrid, 11-shet startuese

Champions League

Liverpool - Real Madrid, 11-shet startuese

14/04/21 @ 19:52

EURO 2020

UEFA konfirmon prezencën e tifozëve në Romë për EURO 2020

Evropiani

UEFA konfirmon prezencën e tifozëve në Romë për EURO 2020

14/04/21 @ 18:10

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

CONFERENCE LEAGUE

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

Europa League

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

15/06/21 @ 13:42

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

Europa League/Premier League/La Liga

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

27/05/21 @ 00:37

FINALJA E EUROPA LEAGUE

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

Europa League/Premier League/La Liga/International

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

26/05/21 @ 23:58

PARA FINALES

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

Europa League/Premier League/La Liga/International

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

26/05/21 @ 12:14

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League