Të gjitha lajmet

KASIMPASA

Florent Hadërgjonaj kompleton transferimin në Turqi

FOTO / Kasimpasa

Florent Hadërgjonaj kompleton transferimin në Turqi

25 September, 2020 @16:34

Skuadra turke Kasimpasa, e ka transferuar mbrojtësin e përfaqësueses së Kosovës, Florent Hadërgjonajn.

Hadërgjonaj ishte në formë huazimi te skuadra turke në sezonin e kaluar, por paraqitjet e tij bënë që skuadra turke t’i ofrojë kontratë të plotë deri në vitin 2023.

Kasimpasa pas 2 xhirove të zhvilluara ka një fitore e një humbje.

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Foto: Bayern/tw

25 September, 2020 @0:55

Bayern fitoi Superkupën e dytë evropiane duke e mposhtur Sevillën në finale, pas vazhdimeve 2-1. Leon Goretzka dhe…

ERNEST GJOKA

Shkëndija s’është vetëm e Tetovës, por e gjithë shqiptarëve

Fotot: kfshkendija.com

24 September, 2020 @0:28

Skuadra e Shkëndijës nesër del në njërën ndër përballjet më të mëdha në histori të saj, pasi që ka rival…

TE BASELI PRESIN SHPERTHIMIN E EDONIT

Basel i sigurt që Edoni do të kënaq tifozët

Foto: fcb.ch

23 September, 2020 @11:01

Klubi zviceran Basel ka nënshkruar përfundimisht me Edon Zhegrovën, duke ia blerë kartonin nga ekipi belg Genk, ndërsa kosovari ka…

ISTANBUL

Kristal Abazaj në ligën e dytë turke

21 September, 2020 @16:35

Edhe një zyrtarizim i një futbollisti shqiptar në futbollin turk. Kristal Abazaj që është lojtar i Anderlechtit dhe iu…

PIPITA IN PINK

Gonzalo Higuain nis stërvitjet me ekipin e ri

Foto: InterMiami/fb

18 September, 2020 @23:33

Pas përshëndetjes që i bëri Juventusit dhe në një mënyrë edhe Serie A-së italiane prej se aty luajti kur doli…

Të gjitha lajmet nga International