Të gjitha lajmet

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

14 October, 2020 @13:47

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe Trepçës ‘89, në ndeshjen e mbetur të xhiros së dytë në Superligë.

DRITA: Maloku, Brdarovski, Gërbeshi, Cuculi, Arago, Vucaj, B.Shabani, Xh.Shabani, Fazliu, Alidema, Rexha.

TREPÇA ‘89: Prince, Deida, Kaqiku, Berisha, Kaçar, Jashari, Nimani, Darwish, ArbMuja, Ard Muja, Bismark.

REFERIMI

Dy grupe referësh nga Kosova në ndeshje ndërkombëtare

Foto: FFK

11 October, 2020 @16:36

Gjyqtarët ndërkombëtar Besfort Kasumi dhe Visar Kastrati janë caktuar nga UEFA që të gjykojnë në ndeshjet ndërkombëtare për kualifikimet e…

IN MEMORIAM

Ndërron jetë kryetari i parë i FFK-së

10 October, 2020 @17:55

Sot në moshën 76 vjeçare, ka ndërruar jetë kryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyqi. Bytyqi…

LLAPI

Llapi zyrtarizon ndihmësin e Tahir Batatinës

6 October, 2020 @19:01

Skuadra e Llapit ka arritur marrëveshje me trajnerin Sunaj Keçi. Keçi do të jetë…

NE DRENAS

Klodian Duro trajner i ri i Feronikelit

Foto: KFFeronikeli/fb

6 October, 2020 @14:31

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare në futboll, Klodian Duro, është emëruar sot si kryetrajner i ri i ekipit të Feronikelit.…

GJILANI - ARBËRIA

Gjilani përmbys Arbërinë për t’ia shkaktuar humbjen e parë

5 October, 2020 @16:53

Skuadra e Gjilanit ka arritur të bëj përmbysje ndaj befasisë së deritashme të stinorit, Arbëria, për të marrë fitoren e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga