Të gjitha lajmet

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Gjilani

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Gjilani

29 February, 2020 @12:20

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe Gjilanit.

DUKAGJINI: Muhaxhiri, Shala, Mustafa, Basriu, Doshlaku, Palushaj, Dushi, Marmullaku, Memaj, Mulaj, Milicaj.

GJILANI: Haxhihamza, Halili, Ferreira, Useini, Frashëri, Useini, Januzi, Plaku, Hajdari, Progni, Busiç.

PROCESI I LICENSIMIT

Flamurtari, i vetmi që s’arrin licensën

Foto: KFFlamurtari/fb

15 May, 2020 @1:26

Dje përfundoi faza e shqyrtimit të aplikacioneve të klubeve të futbollit për licensim për garat evropiane 2020/21. FFK ka…

NGA MBLEDHJA E KOMITETIT EKZEKUTIV

Komiteti Ekzekutiv ua shkurton pagat 50% punonjësve të FFK-së

15 May, 2020 @1:23

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së në mbledhjen e vet të mbajtur dje ka vendosur që t’ua shkurtojë rrogat për 50% punonjësve…

TORCIDA

KFF Mitrovica shembull i ekipit të femrave, edhe e licensuar edhe pagat e rregullta

Foto: FFK

15 May, 2020 @1:12

Klubi i futbollit të femrave Mitrovica është shembull sa i përket organizimit jo vetëm në futbollin femror, por edhe koxha…

LICENSA PËR UEFA 2020/21

Rekord pjesëmarrësi, nuk e huq licensën

Foto: KFPrishtina/fb

14 May, 2020 @14:31

Prishtina është skuadra që ka dalë më së shpeshti në gara evropiane prej se Kosova është pranuar në UEFA. …

LICENSA PËR UEFA

Dëshira e madhe për garat evropiane, edhe Llapi licensohet për 2020/21

Foto: KFLlapi/fb

14 May, 2020 @14:09

Skuadra nga Podujeva, Llapi, ka bërë të ditur para pak çastesh se ka arritur të marr licensë për pjesëmarrje në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga