Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

11-SHJA POTENCIALE

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Islandës

Foto: FSHF

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Islandës


6 June, 2022 @11:23

Shqipëria sonte luan ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës B të Kombeve, ndërsa përballë ka Islandën, që ditë më parë barazoi ndaj Izraelit në udhëtim.

Ky grup ka vetëm tri ekipe, pasi që Rusia u përjashtua nga garat për shkak të luftës në Ukrainë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Pasi që mungesa e Myrto Uzunit dhe Armando Brojës u konfirmua edhe nga FSHF, mediat tiranase që kanë ndjekur nga afër kuqezinjtë përgjatë përgatitjeve për duelin e sotëm, kanë projektuar këtë 11-she startuese të Edy Rejës.

FORMACIONI I MUNDSHËM I SHQIPËRISË, përballë Islandës:

(3-5-2)

Etrit Berisha;
-
Marash Kumbulla,
Ardian Ismajli,
Berat Djimsiti.
-
Klaus Gjasula,
Ivan Balliu,
Elseid Hysaj,
Amir Abrashi,
Endri Cekici
-
Sokol Cikalleshi,
Taulant Seferi.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve