Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GOODISON PARK

Frank Lampard emërohet trajner i Evertonit

Frank Lampard emërohet trajner i Evertonit


31 January, 2022 @14:36

Njëri ndër legjendat e futbollit anglez, Frank Lampard, është emëruar si trajner i ekipit të Evertonit. Everton ka zyrtarizuar para pak çastesh ardhjen e trajnerit të ri të klubit, që do të drejtojë skuadrën pas largimit të Rafael Benitezit.

Lampard përgjatë karrierës së tij si trajner ka drejtuar ekipin ku ka luajtur, Chelsea dhe Derby County.

 


 
Të gjitha lajmet nga Premier League