Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

FSHF planifikon t’i nis garat në fund të majit

FSHF planifikon t’i nis garat në fund të majit

10 May, 2020 @0:31

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar ka ngecur në javën e 26 të saj ndërsa FSHF-ja planifikon të rinis stinorin më 31 maj 2020, bën të ditur mbrëmë Panorama Sport.

Klubet e Superiores do të kenë 12 ditë për tu përgatitur për vazhdimin e stinorit, derisa Shqipëria si fqinje e Italisë ka qenë e rrezikuar mjaft nga pandemia dhe përgjithësisht e ka menaxhuar mirë këtë kohë.

Sipas gazetës në fjalë në kalendarin e garave të përpiluar nga FSHF ndeshjet e xhiros XXVII do të luhen më 21 maj dhe përfundimi i stinorit me xhiron e XXXVI të saj do të bëhet më 29 korrik.

FSHF nuk ka zyrtarizuar ende asgjë sa i përket rifillimit të stinorit.

Sa i përket Kupës së Shqipërisë gjysmëfinalet janë planifikuar të luhen me 8 dhe 22 korrik, ndërsa finalja më 2 gusht.

Deri te pezullimi i stinorit lidere e Superiores ka qenë Tirana, që ka krijuar distancë të madhe ndaj ndjekësit të parë Kukësit. Tirana ka 53 ndërsa Kukësi 44 pikë.

MEDIA TALK

Shembet stadiumi, do të bëhet parking

6 May, 2020 @23:39

Stadiumi i ekipit që dikur militonte në Kategorinë Superiore shqiptare dhe kërkonte garat evropiane, përfundimisht do të shembet. Panorama…

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e…

CALEB EKUBAN

Ish lojtari i Partizanit, tash para shitjes 10 milionëshe

29 April, 2020 @14:52

Ish futbollisti i dikurshëm i Partizanit të Tiranës, Caleb Ekuban, është afër kalimit te gjigandi arab Al-Hilal, bëjnë të ditur…

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

9 April, 2020 @15:30

Të gjithë akterët në futboll do të ndihmohen direkt nga FSHF-ja, ka bërë të ditur kreu i saj Armand Duka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore