Të gjitha lajmet

FA CUP

Fundjava me FA Cup

Fundjava me FA Cup

4 January, 2020 @11:18

Pas ditëve të njëpasnjëshme me ndeshje të Premier Leagues gjatë festave të fundvitit, kjo fundjavë nga futbolli anglez sjell ndeshje të FA Cup, trofeut më të vjetër në histori të futbollit.

Lista e plotë me ndeshjet e 1/32 së finales së kësaj gare, ndeshje që luhen këtë fundjavë, është paraqitur më poshtë.

VILLA PARK

Mbyllin stinorin dy lojtarë të rëndësishëm të Aston Villës

Foto: www.avfc.co.uk/

3 January, 2020 @10:18

Me lëndimet e pësuara së fundi, sulmuesi i Aston Villës dhe portieri i ekipit, kanë mbyllur stinorin 2019/20. Ekipi…

SWANSEA CITY 1-0 CHARLTON

Celina 25min në fitore, që mban gjallë gjasat për PremierLigë

Foto: www.swanseacity.com

2 January, 2020 @23:32

Swansea City ka shënuar fitore minimale ndaj Charltonit sonte në Championship 1-0, me golin e shënuar heret nga Yan Dhanda…

LIVERPOOL 2-0 SHEFFIELD UNITED

364 ditë pa humbje, Liverpool i pandalshëm

Foto: premierleague.com

2 January, 2020 @22:43

Tashmë kanë kaluar një vjet prej se Liverpool nuk ka pësuar humbje në Premier Ligë. Saktësisht 364 ditë, që…

DERBY COUNTY - BARNSLEY

Rooney debuton me asist në fitore

Foto: bbc.co.uk

2 January, 2020 @22:39

Wayne Rooney ka debutuar në Championship sonte për ekipin e tij të ri Derby County, që ka shënuar fitore 2-1…

MBROJTËSI I ARSENALIT

Calum Chambersit i shkon gati krejt viti

2 January, 2020 @18:57

Mbrojtësi 24 vjeçar i Arsenalit ka pësuar një lëndim të rëndë të ligamentit kryesor në këmbën e majtë të tij…

Të gjitha lajmet nga Premier League