Të gjitha lajmet

STËRVITJA E FUINDIT

Gati për fitoren e parë në grup

Foto: FFK

Gati për fitoren e parë në grup

17 November, 2020 @20:57

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në prag të ndeshjes së fundit për këtë vit kundër Moldavisë, që luhet nesër në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Atmosfera në radhët e Dardanëve është mjaft e mirë, derisa dëshira për ta mbyllur këtë vit me fitore dhe për t’i dhënë fund serisë pa fitore është e madhe tek secili futbollist.

Përndryshe, Kosova është në kërkim të fitores së parë në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve me ç‘rast do ta siguronte edhe mbijetesën në këtë ligë.

TABELA AKTUALE, REZULTATET, NDESHJET

Dardanët deri tash kanë barazuar në dy, ndërsa janë mposhtur tri herë në këtë grup (dy herë nga Sllovenia dhe njëherë nga Greqia).

Dueli mes Kosovës dhe Moldavisë luhet më 18 nëntor 2020 me fillim prej orës 20:45 në Fadil Vokrri të Prishtinës.

Në këtë ndeshje Kosovës pritet t’i kthehet në formacion Bersant Celina, që ishte i lënduar për përballjen ndaj Sllovenisë.

Në nëntor, Kosova në asnjë ndeshje nuk është drejtuar nga selektori i saj Bernard Challandes, që u infektua me COVID-19.

Në vend të tij, dardanët po marrin urdhëra nga ndihmësi i parë i Challandesit, Muharrem Sahiti.

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve