Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Giresse fton Albion Rrahmanin, lista e Kosovës për ndeshjet e marsit

Giresse fton Albion Rrahmanin, lista e Kosovës për ndeshjet e marsit


17 March, 2023 @15:07

Ndeshjet e para të ciklit të ri kualifikues për Euro 2024 po afrohen. Kombëtarja e Kosovës do të grumbullohet prej ditës së hënë në hotel “Emerald” për të filluar përgatitjet për dy ndeshjet e këtij muaji, të cilat janë shumë të rëndësishme në rrugëtimin drejt qëllimit final – kualifikimit në Evropian. Përzgjedhësi Alain Giresse për dy ndeshjet e para kualifikuese kundër Izraelit dhe Andorrës, ka ftuar 26 futbollistë. Tani është koha që lojtarët tanë dardanë formën e mirë që po e kalojnë në klubet e tyre ta bartin në ekipin kombëtar dhe të krijojnë një sinergji të fortë për të arritur suksesin historik. Stërvitja e parë zhvillohet në Kampin Nacional të FFK-së në Hajvali, të hënën, në orën 15:00, derisa paraprakisht përzgjedhësi Giresse në orën 11:00, në “Emerald”, do të paraqitet në konferencë para gazetarëve. Ndeshjen e parë në kuadër të kësaj fushate kualifikuese Dardanët e zhvillojnë më 25 mars në Tel-Aviv, derisa ndeshjen e dytë më 28 mars, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

ORARI I TE GJITHA NDESHJEVE


LISTA PËR DEBUTIMIN E SANTOSIT

Polonia shpall 25-shen për ndeshje ndaj Shqipërisë

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Polonia shpall 25-shen për ndeshje ndaj Shqipërisë

17/03/23 @ 14:14

FTESAT E PARA TE BRAZILIANIT

Silvinho publikon listën e Shqipërisë për ndeshjet e marsit

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Silvinho publikon listën e Shqipërisë për ndeshjet e marsit

17/03/23 @ 12:07

IZRAELI PUBLIKON FTESA

Izraeli publikon listën e lojtarëve kundër Kosovës

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Izraeli publikon listën e lojtarëve kundër Kosovës

17/03/23 @ 11:44

KREU I FFF-së

Le Graet dorëhiqet!

Kualifikimet për Evropian/International

Le Graet dorëhiqet!

28/02/23 @ 15:38

KAMPANJA E FFK-së

Me Kosovën në Evropian, kampanja e FFK-së për kualifikimet në EURO

Kualifikimet për Evropian/FFK Superliga/Kosova

Me Kosovën në Evropian, kampanja e FFK-së për kualifikimet në EURO

25/02/23 @ 11:14

FERNANDO SANTOS PËRSËRI KUNDËRSHTAR I SHQIPËRISË

Rivali i Shqipërisë, emëron trajnerin e njohur

Kualifikimet për Evropian/International

Rivali i Shqipërisë, emëron trajnerin e njohur

25/01/23 @ 15:27

GJOBË, SUSPENDIM I PJESËRISHËM STADIUMI DHE DËNIME PËR FUTBOLLISTË

Pikat për të cilat FIFA dënoi Serbinë për ngjarjet e Botërorit

Kualifikimet për Evropian/International

Pikat për të cilat FIFA dënoi Serbinë për ngjarjet e Botërorit

14/01/23 @ 13:02

PAS REKOMANDIMIT TË KOMISIONIT TË ETIKËS

Pas presionit, dorëhiqet Noël Le Graët

Kualifikimet për Evropian/Ligue 1/Transfere

Pas presionit, dorëhiqet Noël Le Graët

11/01/23 @ 18:22

I KËRKOHET DORËHEQJA

Kreut të Federatës së Francës i kërkohet dorëheqja pas komenteve ndaj Zidane-it

Kualifikimet për Evropian/Ligue 1/International

Kreut të Federatës së Francës i kërkohet dorëheqja pas komenteve ndaj Zidane-it

11/01/23 @ 00:23

NË RRUGË PËR EURO 2024

Rivali i Shqipërisë në kualifikime, në bisedime me Gerrardin

Kualifikimet për Evropian/International/Transfere

Rivali i Shqipërisë në kualifikime, në bisedime me Gerrardin

10/01/23 @ 23:09


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian