Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

Giroud gati për në Itali

Giroud gati për në Itali


8 July, 2021 @18:58

U paralajmërua se sulmuesi francez, lojtari i Chelsea, do të jetë pjesë e Milan-it që nga qershori i vitit 2021, por drejtuesit e Chelsea ia vazhduan kontratën anëtarit të tyre edhe për një vit,  kundër dëshirës së tij.

Bëhet fjalë për Giroud, ku dhe drejtuesit e AC Milan dhe Chelsea ishin në bisedime që nga viti i kaluar, por siç njofton edhe agjenti personal i Giroud, lojtari as që ishte në dijeni për vazhdimin e kontratës dhe se nuk do të qëndroj tek Chelsea.

“AC Milan po ofron rreth 2 milionë euro Chelseat për Olivier Giroud. Kushtet personale janë rënë dakord tashmë deri në qershor 2023 - marrëveshja tani është vërtetë afër për t’u përfunduar.”, ka njoftuar gazetari italian, Romano në llogarinë e tij personale.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League