Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET STARTUESE

Gjeorgjia U19 - Kosova U19, 11-shet startuese

Foto: FFK

Gjeorgjia U19 - Kosova U19, 11-shet startuese


9 October, 2021 @14:49

Tashmë gjithçka është gati për fillimin e ndeshjes ndërsa selektorët kanë bërë të ditur 11-shet startuese.

GJEORGJIA U19 XI: Kharatishvili; Dundua, Pirtakhia, Chketlani, Salukvadze; Mamageishvili, Geguchadze, Gagnidze (kap.); Kvernadze, Mamageishvili, Gogotshvili. Selektor: Vasil Maisuradze.

KOSOVA U19 XI: Laurence Shala; Diar Halili, Aurel Shabani, Adhurim Mjekiqi, Ardi Morina; Leonard Shala (kap.), Art Smakaj, Behar Neziri; Bleron Ademi, Florent Hyseni, Fatjon Bunjaku. Selektor: Ramiz Krasniqi.

Ndeshja i takon Grupit 10 kualifikues për evropianin e Rumanisë ‘21, ndërsa Kosova U19 hyn në këtë ballafaqim pas humbjes 3-0 nga Norvegjia U19. Më 12 tetor, Kosova pret Uellsin.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova